logo

30 Mart 2017

15 TEMMUZ ŞAHİTLERİ TORTUM VE UZUNDERE’DE KONUŞTU

thumbnail_IMG_4723-30-03-17-10-53

 

Erzurum Valiliği koordinesinde Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından Uzundere ve Tortum’da ”15 Temmuz Şahitleri Konuşuyor” programı düzenlendi.
Program kapsamında,  15 Temmuz şehidi Oğuzhan Yaşar’ın kardeşi Kadir Yaşar, 15 Temmuz gazileri Zekeriya Çılgı,  Onurcan Akçay, Ahmet Kağızmanlı ve Rıza Demir, Uzundere’de söyleşi programı düzenlendi.
Uzundere Hükümet Konağı konferans salonunda düzenlenen programa Uzundere Kaymakamı Mehmet Emin Taşçı, kamu kurum temsilcileri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Uzundere  Kaymakamı  Taşçı, 15 Temmuz’da karanlık gecenin aydınlığa varan güzide şahitlerini ilçelerinde ağırlamaktan onur duyduklarını belirtti.

Öte yandan 15 Temmuz gazileri Tortum’da düzenlenen programa katıldı.  Tortum Yatılı Bölge Ortaokulunda düzenlenen programa  Tortum Kaymakamı Mustafa Çiftçiler,  kamu kurum temsilcileri vatandaşlar ve öğrenciler katıldı.

Kaymakam Çiftçiler,  ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, 15 Temmuzun şehit ve gazilerinin kahramanlık destanı yazdığını ifade etti.

15 Temmuz gazileri  ise  Erzurum Valisi Seyfettin Azizoğlu’na böylesine anlamlı bir programı düzenledikleri için teşekkür ederek,  15 Temmuzda yaşadıklarını katılımcılarla paylaştılar. Program sonunda 15 Temmuz gazileri öğrencilerin sorularını yanıtladı.

 

 

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

7+5 = ?

403 Forbidden

403 Forbidden


openresty