logo

17 Temmuz 2014

15 YAŞINDAKİ ÇOCUĞU VURAN POLİS TUTUKLANDI

Erzurum’da, dün gece saatlerinde yola çıkan ineğe çarparak telef eden sürücüyü bıçaklayıp linç etmeye çalışan grubun dağılması için uyarı ateşi açarken, 15 yaşındaki Nevzat Çavuş’un ölümüne neden olan trafik polisi İ.O., çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Erzurum’da, dün gece saatlerinde yola çıkan ineğe çarparak telef eden sürücüyü bıçaklayıp linç etmeye çalışan grubun dağılması için uyarı ateşi açarken, 15 yaşındaki N. Çnin ölümüne neden olan trafik polisi İ.O., çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Asayiş Büro Amirliği Cinayet Bürosu’ndaki ifadesinin andından bugün öğlenden sonra adliyeye çıkarılan trafik polisi İ.O., Cumhuriyet Savcılığı’ndaki “Üzerime bıçakla gelince, kendimi ve arkadaşlarımı korumak amacıyla havaya bir iki el uyarı ateşi açtım” dedi.

Cumhuriyet Savcılığı’nda ifadesi alınan polis memuru İ.O. tutuklama talebiyle nöbetçi mahkemeye sevk edildi. Polis memuru İ.O. çıkarıldığı Nöbetçi Sulh Ceza Mahkemesi’nde görev sırasında nefsi müdafaa kanunları çerçevesinde ‘adam öldürmek’ suçundan tutuklanarak Erzurum E Tipi Cezaevi’ne konuldu.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

4+7 = ?

bahis siteleri