logo

19 YAŞINDAKİ AHMET AKCİĞER NAKLİ OLMAK İÇİN YARDIM BEKLİYOR

 

ahmErzurumlu 19 yaşındaki Ahmet Koçak akciğer nakli olmak için yardım bekliyor. İki yaşında geçirdiği Lenfoma rahatsızlığı sırasında doktoru olan sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ’ın tedavisi ile sağlığına kavuşan Ahmet Koçak,bugün yeniden eski doktoru Prof. Dr. Akdağ’dan akciğer nakli konusunda destek istiyor.
Erzurum’un Pasinler ilçesi Altınbaşak Mahallesi’nde ikamet eden 19 yaşındaki Ahmet Koçak’a bir yıl önce tüberküloz teşhisi konuldu.Atatürk Üniversitesi Araştırma Hastanesi’nde yoğun bakım ünitesinde tedavi gören oğlunun bir an önce sağlığına kavuşması için destek isteyen baba Bünyemin Koçak gözyaşlarını tutamayarak yetkililerden destek istedi.
55 yaşında olan ve köyde çiftçilikle uğraşan baba Bünyamin Koçak, 3 kız ve 3 erkek evladı olduğunu belirterek, “Ahmet henüz 2,5 yaşında iken Lenfoma hastalığı geçirdi. Bugün Sağlık Bakanımız olan Prof. Dr. Recep Akdağ oğlumun da doktoruydu. Onun 8 ay süren tedavisi sonrası oğlum sağlığına kavuştu. Yaklaşık bir yıl öncesinde göğsünde ve ciğerlerinde sorun tespit edilerek Tüberküloz teşhisi konuldu. Akciğerlerinde 9 santim yara olduğu tespit edildi. Evladım şu an yoğun bakım ünitesinde yatağından daha kalkamıyor. Akciğer nakli yapılması gerekiyor. Cumhurbaşkanımızdan ve Sağlık Bakanımızdan akciğer nakli konusunda yardım istiyoruz. Kimseden maddi bir yardım beklentimiz yok. Ben yeşil kartlıyım. Oğlumun durumu beni çok üzüyor” diye konuştu.
Erzurum Atatürk Üniversitesi Araştırma Hastanesi’nde yoğum bakım ünitesinde tedavisine devam edilen Ahmet Koçak’a gündüzleri babası, geceleri ise annesi yanında refakat ediyor.
19 yaşında olan Ahmet Koçak için hasta yatağında yaş günü pastası kesen aile bireyleri bir an önce sağlığına kavuşması için dua ediyor.

OSGB

anigif

Share
#

SENDE YORUM YAZ

10+8 = ?

403 Forbidden

403 Forbidden


openresty