logo

2. EL EŞYA SATIŞLARI PATLADI

eşya 3

Erzurum’da 2015-2016 eğitim ve öğretim sezonunun açılmasıyla birlikte, öğrenciler şehre akın etti. Yaşanan bu hareketlilik ile birlikte yurtlar dolup taşarken, çoğu öğrenci ise birleşerek ev tuttu. Emlak ve yurt sektöründeki canlanma beraberinde farklı sektörleri de beslerken, öğrencilere kiralanan evler, ikinci el eşya ve mobilya satan iş yerlerinin de işlerinin açılmasını sağladI

Erzurum’da açılan ikinci üniversite ile birlikte öğrenci nüfusunda büyük artış gözleniyor. Yaşanan bu artış emlak ve yurt sektöründe büyük hareketlilik yaşanmasına neden olurken, ikinci el eşya satan ev kur ve işletmeler de bu artıştan faydalanıyor. Özellikle öğrencinin beyaz eşya, yatak, dolap gibi ihtiyaçlarını karşılayan ev kurlar, durumdan memnun gözüküyor.

Mahallebaşı’nda faaliyet gösteren Murat 2. El Eşya ve Ev Kur sahibi Yusuf Cantopal, Yenigün Muhabirlerine yaptığı açıklamada, eğitim ve öğretim sezonunun açılmasıyla birlikte yoğun bir şekilde talep gördüklerini ifade etti. Erzurum’da öğrencilerin kalacak yer sıkıntısı nedeniyle birleşerek evlere çıktığını söyleyen Cantopal, bu nedenle eşya ihtiyacının arttığını belirtti. Satılan eşyaların ucuz ve kullanılabilir olması nedeniyle öğrenciler tarafından tercih edildiğini anlatan Cantopal, en çok beyaz eşya ve yatak ürünlerinde patlama yaşandığını dile getirdi. Cantopal, bir öğrencinin ikinci el eşya pazarından kanepeyi 50-80 lira, buzdolabı 75-100 lira, masa-sandalye takımı 50 lira, yatak-somya 60 lira, çamaşır makinesi 100-150 lira, televizyon 50-75 lira arasında fiyat aralığıyla alıcı bulduğunu, bir öğrencinin ortalama 500 lira ile evini baştan aşağıya döşeyebileceğini söyledi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

4+7 = ?

Betboo giriş