logo

2015 YILI DFD PROGRAMI AĞUSTOS DÖNEMİ SONUÇLARI AÇIKLANDI

 

DFDKUDAKA’dan Doğrudan Faaliyet Desteği kapsamında Ağustos ayında destek almaya hak kazanan projeler belirlendi.
KİDAKA’nca yapılan açıklamada, “Doğrudan Faaliyet Desteği mevzuata uygun olarak, ulusal plan ve programlar çerçevesinde bölgesel gelişme planları ve programların uygulama kapasitesini geliştirmeye ve yerel ve bölgesel kalkınmaya katkı sağlamaya yönelik stratejik araştırma, planlama ve fizibilite çalışmalarına mali destek sağlamayı amaçlamaktadır. Programımıza kar amacı gütmeyen kurum ve kuruluşlar başvuru yapabilmektedir. Program için 1 milyon TL tutarında bütçe tahsis edilmiş olup, söz konusu bütçe bitene kadar programımıza başvuru yapılabilecektir.
17 Mart 2015 tarihinde ilan edilen 2015 yılı Doğrudan Faaliyet Desteği Programına 16 Temmuz 2015-20 Ağustos 2015 tarihleri arasında 4’ü Erzurum ve 5’i Erzincan’dan olmak üzere toplam dokuz (9) adet proje başvurusu yapılmıştır. Doğrudan Faaliyet Desteği Programı kapsamında teslim alınan (yedi) 7 proje değerlendirme komisyonu tarafından değerlendirilmiş, bunlardan beş (5) tanesi 70’in üzerinde puan alarak başarılı bulunmuştur. Ön incelemesi yapılarak eksik evrak tamamlama ihbarı gönderilen iki (2) adet projenin değerlendirme süreci ise devam etmektedir.
Sonuç itibarıyla başarılı bulunan beş faaliyet teklifi 68. Yönetim Kurulu toplantısında Yönetim Kurulu’nun onayına sunulmuş ve Yönetim Kurulu bu projelerin desteklenmesine karar vermiştir.” denildi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

3+4 = ?

bahis siteleri