logo

3. ERZURUM KARİYER GÜNLERİ VE İSTİHDAM FUARI AÇILDI

 

 

vali yeni

 

Erzurum  Valiliği, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanlığı   işbirliğiyle düzenlenen 3.Erzurum Kariyer  Günleri ve İstihdam Fuarı,  67 firma ile iş arayanları bir araya getirdi.

Erzurum  İl Müftülüğü çok amaçlı konferans salonunda düzenlenen 3.Erzurum Kariyer Günleri ve İstihdam Fuarının açılışına Erzurum  Valisi Dr. Ahmet Altıparmak, Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Emniyet Müdürü Kamil Karabörk, Türkiye İş Kurumu (İŞKUR)Genel Müdür Yardımcısı Cafer Uzunkaya, Erzurum İŞKUR İl Müdürü Ahmet Tacettin  Ötügen, İlçe belediye başkanları, üniversite öğrencileri ve davetliler katıldı.

Erzurum Valisi Dr. Ahmet Altıparmak, düzenlenen törende  yaptığı konuşmada , İstihdam Fuarlarının iş arayanlara fırsat sunduğunu belirterek,‘’Kariyerinizi belirlerken, ideolojik kamplaşmalardan uzak durun. İşsiz kaldığınız anda bu ideolojik kamplardan hiç birinden yardım göremezsiniz. Bunlar bizim adamımızdı, bunlar bizim için destek veriyordu kimse demez, kimse aramaz ’’ diye konuştu.

Neyi Nerede Arayıp Bulmak Size Düşer

Üniversitelerde özellikle Antalya, İzmir ve İstanbul gibi yoğun iş hayatının yaşandığı iller dışındaki Üniversitelerde iş dünyasına yönelik ilginin istenilen seviyede olmadığını ,hırslı azimli öğrencilerin az olmasının kendilerini üzdüğünü söyleyen, Vali Altıparmak,’’Üniversitelerden her şeyi almanız mümkün değil,onlar size sadece rehber olur,neyi nerede bulacağınızı öğretir. Neyi nerede  arayıp bulmakta  size düşer’’dedi.

İşin İyisi Kötüsü Olmaz

‘’Sizin bu yaşlarda hayal kurmanız lazım. O hayalinizin gerçekleşmesi için ne engel varsa aradan yavaş yavaş tek tek  kaldırmanız gerek ‘’ diyen  Vali Altıparmak “Yurt konusunda evde kalan öğrencilerimiz için çalışmalarımız devam ediyor.Şunu özellikle söyleyebilirim,yurtlarda kalan öğrencilerimiz büyük bir lüks içinde yaşıyorlar.Devletin sizlere sunduğu kredi ve yurt imkanı ile ve ailelerinizin dişinden tırnağından artırıp gönderdikleriyle sizlerin buralarda bugünleri  çok iyi değerlendirmeniz gerekiyor.İş bulduğunuzda işe girip,adım adım yükselerek ilerlemelisiniz.İşin İyisi Kötüsü olmaz’’ diye konuştu.

Erzurum Valisi Dr. Ahmet  Altıparmak, ayrıca Erzurum merkezde Erzurumlu gençlerin katıldığı böyle bir fuarda kariyer günleriyle ilgili birtakım şeyleri öğrenmenin dışında iş bulabilme imkanın sunulmasının,işverenle iş arayanın bir araya getirilmiş olmasının son derece güzel bir şey olduğunu söyledi. Vali Altıparmak ’’iş ihtiyacı olan insan iş beğenmezlik yapmaz.İşim yok diyip iş arayan herkes bu fuarı gezip görmeli,konuşup bilgi almalı.Kariyer diyince yanlış anlaşılabilir.Her türlü iş veren var. İlk okuldan Üniversite mezununa varana kadar, yani beden gücüyle çalışana da,zihin gücüyle çalışana da ihtiyaç var.Herkesin gezip görmesinde fayda var ‘’ diye  konuştu.

Konuşmaların ardından iş fuarının açılışı yapılarak 67 işveren kurum tarafından kurulan stantlar gezildi.  İstihdam Fuarı kariyer günü etkinlikleri ve Girişimcilik seminerleri öğrenciler ve iş arayanlara 2 gün boyunca hizmet verecek.

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

2+7 = ?

bahis siteleri