logo

3’ÜNCÜ SEÇİM GÜVENLİĞİ BÖLGE TOPLANTISI, BAKAN ALTINOK`UN BAŞKANLIĞINDA ERZURUM`DA YAPILDI

 

3,NCÜ1 Kasım seçimlerinde alınacak güvenlik önlemlerinin görüşüldüğü Seçim Güvenliği Bölge Toplantısının üçüncüsü, Erzurum’da İçişleri Bakanı Selami Altınok başkanlığında yapıldı.
Erzurum’da Xanadu Snow White Oteli’nde Bakan Altınok başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya,Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Galip Mendi, Emniyet Genel Müdürü Celalettin Lekesiz, Erzurum, Ağrı, Ardahan, Artvin, Bayburt,Erzincan, Gümüşhane, Kars, muş, Rize veTrabzon valileri, bu illerin il jandarma komutanları, il emniyet müdürleri, Emniyet Genel Müdürlüğü Daire Başkanları katıldı.
İçişleri Bakanı Selami Altınok, toplantının basına açık olan kısmında yaptığı konuşmada, terörle mücadelenin ne pahasına olursa olsun devam edeceğini belirterek, “Bugüne kadar böyle olmuştur, bundan sonra da aynı kararlıkla devam edeceğiz” dedi.
İçişleri Bakanı Selami Altınok, terör olaylarında hayatını kaybeden şehitlere Allah’tan rahmet, yakınlarına da başsağlığı dileyerek, “Bu Vatan, bizim için bir avuç kan şebekesi ve onun işbirlikçisine bırakılamayacak kadar aziz ve kutsaldır, değerlidir. Terörle mücadelemiz ne pahasına olursa olsun devam edecektir. Bugüne kadar böyle olmuştur, bundan sonra da aynı kararlıkla devam edeceğiz. Bunu herkesin bilmesi lazım. Vatanı bölmeye, kaos ortamı yaratmaya, birlik ve kardeşlik ruhumuzu bozmaya çalışan terör örgütleri asla amaçlarına ulaşamayacaktır” dedi.
Altınok, 1 Kasım’da alınacak güvenlik tedbirlerini detaylı görüşmek üzere toplantı düzenlendiğini belirterek, seçimlerin güvenli ortamda yapılması için bölge toplantılarını sürdüreceklerini söyledi.
Huzur ve güven ortamında halkın hür iradesinin seçim sandıklarına yansımasını sağlamayı amaçladıklarını vurgulayan Altınok, seçmenin sorun yaşamadan siyasal tercihini gerçekleştirmesini temin etmek, siyasi partiler ve adayların yasalar çerçevesinde siyasi faaliyette bulunmaları için her türlü kolaylığı sağlayacak güvenlik önlemlerini almak ve örnek teşkil edecek bir seçim sürecini gerçekleştirmek istediklerini anlattı.
Altınok, halk iradesinin şeffaf, adil ve hür yapılan seçimler yoluyla tecelli ettirilmesi imkanının çağdaş ve parlamenter demokrasilerin en önemli özelliği olduğunu dile getirerek, Türkiye’nin de çağdaş ve medeni ülkelere örnek teşkil edecek bir sisteminin ve uygulama tecrübesinin bulunduğuna işaret etti.
Ülkede çok sayıda seçim gerçekleştirildiğini ve hepsinden yüz akıyla çıkıldığını aktaran Altınok, “Bu seçim sürecinde de valilerimiz başta olmak üzere ilgili tüm birimlerimizin tam bir koordinasyon içerisinde, sahip olunan bilgi, donanım ve deneyimlerini önümüzdeki seçimlerde de yansıtacaklarına inancım tamdır” şeklinde konuştu.
Seçimler için güvenli bir ortamın sağlanmasının önemli olduğuna dikkati çeken Altınok, “Halk iradesinin hiçbir baskı ve etki altında kalmadan hür bir şekilde sandığa yansıması için hükümetimiz ve bakanlığımız bundan önceki seçimlerde olduğu gibi bu seçimlerde de her türlü güvenlik tedbirini alma noktasındaki çalışmalarını büyük bir titizlikle sürdürmektedir” değerlendirmesinde bulundu.
Toplantı, daha sonra basına kapalı devam etti.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

1+5 = ?

bahis siteleri