logo

05 Ağustos 2017

592 milyon TL değerindeki 38 tesisin temeli atıldı

Erzurum’da Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ ile Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’nun katılımıyla 592 milyon TL değerindeki 38 tesisin temeli atıldı.

dfBaşbakan Yardımcısı Prof. Dr. Recep Akdağ ile Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nun katılımıyla Erzurum’da 592 milyon TL bütçeli yatırımlardan oluşan ‘DSİ Tesisleri Toplu Temel Atma Merasimi ile Orman Mahallelerine Kullandırılan Gelir Getirici Tür ve ORKÖY Kredi Sertifikaları Dağıtımı Merasimi’ gerçekleştirildi.

 

Havuzbaşı Kent Meydanında yapılan törende selamlama konuşmasını yapan Vali Seyfettin Azizoğlu, “Yapılan yatırımların yapılacak yatırımlarla beraber taçlanacağını ifade ediyorum. Bu yatırımlarla Erzurumumuzun göç veren değil göç alan bir şehir olacağına inanıyorum. Türkiye ortalamasının çok altında olan orman varlığımızın bir milli seferberlikle beraber Türkiye ortalamasına yaklaştırmak için bir çaba sarf etmenin gerekliğine inanıyorum. Yapılan sulama göletleriyle hayvancılığımızın gelişeceğine, tarım ürünlerimizin verimli olacağına inanıyor ve yatırımlarımızın hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

 

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, yatırımların devam edeceğini belirterek, şunları söyledi:

 

“38 tesis 592 milyon TL. Bunun dışında Allah nasip ederse burada çok büyük hizmetler yapacağız. Ben size heybem dolu geldim. Daha önce geldiğimde 822 milyon TL değerinde 76 müjde vermiştik. Bu sefer de 61 milyon TL değerinde 12 müjde ile geldik. 88 müjdemiz olmuş oldu. Erzurum bu yatırımların hepsini ve daha fazlasını hak ediyor. Sizlere hizmet edebilmek için canla başla çalışıyoruz. Seferberlikle Devlet Su İşlerimiz, Orman Müdürlüğümüz, Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğümüz, Meteoroloji olmak üzere paket müjdelerimiz oldu.”

 

Program sonrasında temel atma töreni yapılarak, ‘Orman Mahallelerine Kullandırılan Gelir Getirici Tür ve Orköy Kredi Sertifikaları Dağıtımı’ kapsamında vatandaşlara ağaç fidanları ve küçükbaş hayvan dağıtıldı.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

4+1 = ?

bahis siteleri