logo

9. ULUSLARARASI ÖĞRENCİ BULUŞMASINA BU YIL 48 ÜLKE KATILACAK

 

40Vali Dr. Ahmet Altıparmak, Erzurum Uluslararası Öğrenci Derneği yönetici ve misafir öğrencileri kabul etti.
Dernek yönetiminden Aydın Kırtıl ve Zeynep Kurt’un yanı sıra Mısır, Azerbaycan, Fas ve Benin Cumhuriyetinden gelen misafir öğrencilerin katıldığı ziyarette, Dernek Başkanı Ertan Halit Aksakal, Vali Altıparmak’a bu yıl 23-24 Nisan tarihlerinde 48 ülke temsilcisinin katılımıyla gerçekleştirilecek olan “Uluslararası Öğrenci Buluşması” hakkında bilgi verdi. Etkinliklerin Yakutiye Kent Meydanında düzenleneceğini belirten Aksakal, 48 ülkenin çadırlarını açacağı buluşmada, ülke temsilcilerinin ülkelerine ait materyalleri sergileyerek, folklor oyunları ve yöresel lezzetleri Erzurumluların beğenisine sunacaklarını söyledi.
Ziyarette öğrencilerle tek tek sohbet eden Vali Dr. Ahmet Altıparmak’ta çeşitli eğitim kurumlarında öğrenim gören öğrencileri yabancı olarak görmediklerini, misafir ve kardeş olarak kabul ettiklerini ifade ederek, Uluslararası Öğrenci Buluşması ile renklerin dillerin ve kültürlerin, farklı coğrafyaların aynı meydanda buluşacak olmasının tarif edilemez bir güzellik olduğunu söyledi.
Erzurumluların da bu önemli etkinlikte yer alması gerektiğine vurgu yapan Vali Altıparmak “Bu sayede her şehirde düzenlenecek farklı etkinliklerle hem şehirlerin hem de ülkelerin kültürel zenginlikleri katılımcılarla buluşmuş olacak. 7’den 70’e tüm Erzurumlularında bu etkinliğe önemli bir renk katacağına inancım tamdır ” diye konuştu.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

9+5 = ?

bahis siteleri