logo

21 Nisan 2020

ABD’de koronaya karşı Hazret-i Muhammed aleyhisselâm’ın hadisleri yayınlandı

ABD’de korona virüs salgını ile mücadele kapsamında Hazret-i Muhammed aleyhisselâm’ın salgın hastalıklar hakkındaki hadisleri reklam panolarında yayınlandı.

Çin’de ortaya çıkan ve tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüs salgınının merkez üssü ABD’de Hazret-i Muhammed aleyhisselâm’ın salgın hastalıklar ile ilgili olan hadisini yayınlandı.

ABD’nin Chicago kentinde bir reklam panosunda Hazret-i Muhammed aleyhisselâm’ın salgın hastalıklar ile ilgili hadisine atıfta bulunarak, panoda Hazret-i Muhammed aleyhisselâm’ın “Bir yerde veba ve benzeri, herhangi bir bulaşıcı hastalık olduğunu işittiğiniz zaman, o yere girmeyiniz. Bulunduğunuz yerde böyle bulaşıcı bir hastalık varsa, oradan da çıkıp kaçmayınız” hadisini korona virüs salgınına karşı kullanıldı.

Reklam panosunda “Ellerinizi sık sık yıkayın. Salgın hastalık olan yerlere gitmeyin. Bulunduğunuz yerde salgın hastalık varsa ayrılmayın” ifadelerine yer verildi.

ABD’de toplam korona virüs vaka sayısı 787 bin 960’a, hayatını kaybedenler ise 42 bin 364’e ulaştı.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

3+2 = ?

404 Not Found

404

Not Found

The resource requested could not be found on this server!


Proudly powered by LiteSpeed Web Server

Please be advised that LiteSpeed Technologies Inc. is not a web hosting company and, as such, has no control over content found on this site.