logo

01 Nisan 2015

Abdullah Cömert davasında erteleme kararı

Balıkesir 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde saat 09.00’da başlayan ve 19.00’da sona eren davada delil niteliği taşıyan kamera görüntüleri izlendi. Dava sonunda Abdullah Cömert’in ailesinden baba Edip Cömert, anne Hatice Cömert, kardeşleri Adnan ve Zafer Cömert ile ailenin avukatı Hatice Can, gazetecilere açıklamada bulundu. Avukat Can, “3 Haziran 2013 günü Antakya’da Gündüz Caddesi’nden dağıtılanların gittiği ara sokakta katledilmişti Abdullah Cömert. Gezi isyanında ilk toprağa düşendi.

Adalet arayışımız sürüyor. Adli soruşturma bugüne kadar aksak yürüdü, idari soruşturmadan ise hiç bir şey çıkmadı. Sanık hala SEGBİS ile ifade veriyor. Bizler kilometrelerce uzaktan gelerek adalet arayışımızı sürdürüyoruz. Bugün, tutuklama bekliyorduk mahkemeden. Bugün ilk kez mahkemede MOBESE, araç görüntüleri, işyeri görüntüleri incelendi. O kadar net ki. Sanığın, Abdullah Cömert’i katlettiği konusunda tam bir vicdani kanaat oluştu. Sanık, kamu görevlisi olarak devlete ait silahlara bu eylemi gerçekleştirdi” dedi.

Olayın tanıklarının ifadelerinin Antakya’da alınacağını söyleyen Avukat Hatice Can, mahkeme heyetinin davayı da 12 Haziran’a ertelediğini duyurdu. 

Öte yandan, Avukat Hatice Can’ın yanında yer alan anne Hatice Cömert, konuşmalar esnasında daha fazla ayakta kalamadı. İlk olarak kaldırıma oturan Anne Cömert’e, gezi olaylarında hayatını kaybeden Ali İsmail Korkmaz’ın annesi Emel Korkmaz su verdi. Fenalaştığı görülen Hatice Cömert’e su içirilerek ayakta durması sağlandı.  

BAHADIR DEMİRÇEVİREN 

Etiketler: » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

4+4 = ?

bahis siteleri