logo

AEP EĞİTİMLERİ DEVAM EDİYOR

 

asAile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Vekili Şermin Zil, Aile eğitim Programı (AEP) ve Evlilik Öncesi eğitim kapsamında 2016 yılı Ocak ve Mayıs ayları arasında 7 bin 147 kişiye eğitim verildiğini ifade etti.
Zil, aile eğitim programlarının devam ettiğini belirterek, “Yakutiye ve Palandöken Sosyal Hizmet Merkezi’miz toplam 17 bin 167 kişiye Aile Eğitim Programı kapsamında 23 modülde eğitim verdi. İl merkezindeki eğitim programlarımızın yanında ilçelerde de bu yöndeki çalışmalarımızı hızlandırdık. Amacımız Aile ve Toplum Hizmetleri kapsamındaki çalışmalarımızı etkili bir şekilde sürdürmek ve daha çok hedef kitleye ulaşabilmek İspir, Pazaryolu, Karayazı ve Karaçoban’da Aile İçi İletişim, Bilinçli Medya Kullanımı, Yaşlı Sağlığı, Aile ve Yaşam Becerileri, Evlilik ve Aile Hayatı konularında eğitim verildi. Öte yandan Yakutiye Müftülüğümüz ile düzenlediğimiz protokol çerçevesinde Kuran Kurslarında eğitim alan kadın kursiyerlere, aile ve alışveriş eğitimi verdik.” diye konuştu.
AEP’İN MİSYONU MÜREFFEH AİLELER
Aile Eğitim Programlarının misyonunun müreffeh bireyler oluşmasını sağlamak olduğunu belirten Zil, şunları söyledi:
“AEP ülkemizde sağlıklı, mutlu ve müreffeh ailelerin oluşması için ailelerin; eğitim, hukuk, iktisat, medya ve sağlık alanlarındaki hizmetlerden daha etkili biçimde yararlanmalarına, aile içi süreçlerini işlevselleştirerek aile yaşam kalitelerinin artmasına, sahip olduğu her türlü kaynağı etkili bir şekilde yönetmelerine ve karşılaşabilecekleri çeşitli risklere yönelik önlemler almalarına katkıda bulunmayı amaçlamaktadır. Çeşitli hedef kitlelere eğitim verdik, öğrenciler, aileler, kursiyerler, infaz memurları, hükümlüler ve çeşitli meslek grupları bu eğitimlerden yararlandı”
Zil, 2016 yılında ilçelerdeki çalışmaların aktif bir şekilde devam edeceğini belirterek, daha çok hedef kitleye ulaşacaklarını ifade etti.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

9+9 = ?

bahis siteleri