logo

AHMET YAPTIRMIŞ: “AZİZİYE’DE SEÇİM BEYANNAMESİN ANLATTI”

 

yapAk Parti Erzurum Milletvekili adayı Ahmet Yaptırmış, seçim çalışmalarına Erzurum Aziziye ilçesinde devam etti.
Aziziye ilçesinde esnaf ziyaretleri gerçekleştiren Ahmet Yaptırmış, ilçe esnafını tek tek ziyaret edip sıkıntılarını ve taleplerini dinleyerek seçimlerle ilgili görüşlerini aldı.
Aziziye ilçesindeki semt pazarını gezen Yaptırmış, esnaf ve vatandaşlarla ürün fiyatlarını enflasyonu konuşup AK Parti hükümetinden beklentileri ile ilgili bilgiler aldı.
AK Parti’den emeklilere yönelik 3 ayrı müjdeli haber den bahseden Ahmet Yaptırmış, 8.9 milyon civarında SSK ve Bağ-Kur emeklisi bu düzenlemeden yararlanacağını söyledi. Hükümetin,Temmuz ayında maaşı bin 100 liranın altında olan SSK ve Bağ- Kur emeklilerine ekstra seyyanen zam verdiğini hatırlatan Yaptırmış, “Enflasyon artışı uygulandıktan sonra, maaşı bin lira ve altında olanlara 100 atan lira zam yansıtılmıştı. Bin lira ile bin 100 lira arasındaki maaşlar da bin 100 liraya tamamlanmıştı. Bu düzenleme sayesinde 5 milyon 125 bin emekli ekstra zam almış oldu. Gösterge esaslı sistemden gelişme hızından pay alınan sisteme geçildi. Böylece gelişme hızından pay alamayan yaklaşık 1.9 milyon emeklinin intibakı düzenlendi. Yeni dönemde de emeklilikte gelir kaybının önüne geçilecek, maaşlarının düşmesi önlenecek” diye konuştu
ÇALIŞAN EMEKLİYE TAM MAAŞ
AK Parti’nin seçim beyannamesinde çalışan emeklileri ilgilendiren bir müjde daha olduğunu vurgulayan Ahmet Yaptırmış, Ticari faaliyette bulunan emeklilerin maaşından yapılan Sosyal Güvenlik Destek Primi kesintisi, Temmuz ödeme dönemi itibariyle yüzde 15’ten yüzde 10 çekildiğini hatırlatarak, “ 630 binden fazla emekli bu düzenlemeden yararlandı. Kesintinin azaltılması yoluyla bu emeklilerin aylıklarında ortalama en az 50 liralık bir artış oldu. Şimdi bu prim kesintisi tamamen kaldırılacak” hatırlatmalarını yaptı.
EMEKLİLERE 250 LİRA TAKSİTLE EV
AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun açıkladığı seçim beyannamesindeki “TOKİ eliyle emeklileri uygun koşullarla konut sahibi yapılacak. Bu çerçevede emeklilere 240 taksit şeklinde aylık 250 lira bedel mukabilinde konut sahibi olma imkanı sağlanacak” sözünü yenileyen Yaptırmış, “Emeklilere faizsiz, geri ödemesi kolay kredi verilecek. Kamu bankalarından verilecek kredinin ilk 1 yılı geri ödemesiz olacak. 1 yıl sonra başlayacak taksitler de faizsiz olacak ve uzun vadede kolay miktarlarla ödenecek” şeklinde konuştu
Ahmet Yaptırmış, İlçe gezisinde iş bulmada sorun yaşadıklarını bu konuda kendilerine yardımcı olunmasını isteyen gençlere söz verip referans olacağını belirtti.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

4+9 = ?

bahis siteleri