logo

AHMET YAPTIRMIŞ: “BEN SEN YOK, TÜRKİYE VAR”

 

bAk Parti Erzurum Milletvekili adayı Ahmet Yaptırmış, seçim çalışmalarını Aşkale ilçesine bağlı Ortabahçe mahallesinde devam etti.
Ahmet Yaptırmış, AK Parti Aşkale İlçe Başkanı İrfan Kervan, Meclis üyesi Sinan Boyacı ile birlikte Cinis Şehitliği’ni ziyaret etti.
Ortabahçe mahallesi halkı ile bir araya gelen Yaptırmış, yaptığı konuşmalarda birlik ve beraberlik vurgusu yaptı. Dünya devletlerinin ortak hareket ederek gözlerinin Türkiye’nin üstünde olduğunu belirten Yaptırmış “Bunları bir bir görüyoruz, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşmalarında belirttiği gibi, Dünya beşten büyüktür bundan kastı beş büyük devletten Dünyanın daha büyük olduğudur. Beş yönetici devletin de gözü Türkiye’nin üstünde, biz Müslüman âlemi olarak davranmalıyız, İslam’ın son güçlü kalesi olarak kaldık o yüzden bu seçim çok önemli bu seçimin sloganı ‘Ben Sen Yok Türkiye’ var. Yerelde ‘Ben Sen Yok’ Erzurum var bunların dışında parti konuşmalarına girmiyoruz çünkü parti seçimi değil bu seçim, o yüzden bu sefer İslam âleminin umudu için hem ülkemiz için emanet oylarınızı istiyoruz. Altıncı sıra adayı olabiliriz Allah’ın izniyle Aşkale ilçesinin desteği ile 6 vekilde kazacağız.
Atatürk Yatılı Bölge Ortaokulu açılışına katılan Yaptırmış, eğitimcilere ve öğrencilere yeni okulun hayırlara vesile olması dileğinde bulunarak, AK Parti politikalarında eğitimin ayrı bir yerinin bulunduğunu belirtti. Yaptırmış, özellikle okul ve öğretmen atamalarında istenilen seviye olmasa bile geçmiş yıllara oranla gelişme sağlandığını söyledi. Okul sayısı konusunda yetersizlik yaşandığı dönemin artık geride kaldığını dile getiren Ahmet Yaptırmış, “Fiziki yapısı çok kötü olan, hatta bir okulda olması gereken araç ve gereçlerden yoksun, ilkel yöntemlerle eğitim yapıldığını hatırlıyoruz. AK Parti’nin Eğitim konusunda ileri seviyede bir çok yeniliklere imza attı. Başta Kitap konusunu ele alan AK kadrolar, ülke genelinde ilk ve orta eğitimde ders kitapları ücretsiz dağıtılarak, veliler bu yükten kurtarıldı. En önemlisi ise bu ders kitaplarını bizim tarih, kültür ve inançlarımız yönünde doğru bilgilerin yer alması ve buna göre eğitim verilmesi sağlandı. Bir sınıfta 40-50 öğrencinin ders gördüğü zamanlar artık geride kaldı. Gelişen teknolojiye uygun okul ve derslikler yapılırken, bunun yanında yine teknolojik eğitim araç ve gereçlerle öğrencilerimiz, çocuklarımız tanıştırıldı” diye konuştu.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

2+7 = ?

bahis siteleri