logo

AİLE EĞİTİM PROGRAMI KAPSAMINDA OCAK AYINDA 745 KİŞİYE EĞİTİM VERİLDİ

 

dddAile ve Sosyal Politikalar il Müdürü Abdullah Yurt, Aile eğitim Programı kapsamında Ocak ayında 745 kişiye eğitim verildiğini ifade etti.
İlçelerdeki çalışmaların devam ettiğini belirten Yurt, Aşkale, Karaçoban, Tortum ve Çat ilçelerinde evlilikte iletişim, okul ve aile, yetkin ebeveyn, konularında eğitimler verildiğini anımsattı.
Yurt, Aile Eğitim Programı (AEP) ailelerin, aile eğitimiyle ilgili temel ihtiyaçları dikkate alınarak geliştirildiğini, 5 alanda toplam 26 modülden oluştuğunu ifade etti.
‘’MUTLU AİLELER, MUTLU TOPLUM MİSYONUYLA YOLA ÇIKTIK’’
Mutlu aileler, mutlu toplum misyonuyla yola çıktıklarını belirten Yurt, ‘’ Amacımız Aile ve Toplum Hizmetleri kapsamındaki çalışmalarımızı etkili bir şekilde sürdürmek ve daha çok hedef kitleye ulaşabilmek. Aile Eğitim Programı’nın vizyonu; sağlam, güçlü, işlevsel ve uyumlu bir aile birlikteliği sağlanarak ailelerin huzur ve refahının geliştirilmesine, Aile kaynaklarının rasyonel kullanımının sağlanmasıyla ailelerin ekonomik olarak desteklenmesine, haklarını ve sorumluluklarını bilen, demokratik değerlere ve insan haklarına saygılı, beden, zihin, ahlâk, duygu bakımından dengeli ve sağlıklı gelişen; yaşadığı çevreye duyarlı, yapıcı, yaratıcı ve verimli bireylerin yetişmesine katkıda bulunmaktır’’ dedi.
Yurt, Aile Eğitim Programı’nın kent merkezi ve ilçelerde yoğun bir şekilde, farklı hedef kitlelere hitap edecek şekilde devam edeceğini de sözlerine ekledi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

3+7 = ?

bahis siteleri