logo

27 Ağustos 2016

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’ne özel engelli minibüsü

1755837

 

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından Aile ve Sosyal Politikalar il Müdürlüğü’ne gönderilen asansörlü minibüs engelli vatandaşların hizmetine sunuldu.
Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Vekili Şermin Zil, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü koordinesinde 51 ile gönderilen özel engelli minibüslerin, sağlıktan eğitime birçok hizmetin daha hızlı yapılmasını sağlayacağını ifade etti.
Özel engelli araçlarının engelli erişebilirliği açısından önemli olduğunu belirten Zil, “Bakanlığımız, asansör donanımları ile engelsiz olarak tasarlanan bu minibüslerle engellilerimizin ulaşım ihtiyacına derman olmayı, erişilebilirlik çalışmalarının daha hızlı bir şekilde yürütülmesini amaçlıyor. Bu araçlar sürekli bir şekilde engelli vatandaşlarımıza hizmet edecek ve birçok işi kolaylaştıracak.” diye konuştu.
Öte yandan, araçların engelsiz bir ulaşım hizmetine uygun standartlara uygun bir şekilde lift donanımlarının sağlanması süreci Türk Standartları Enstitüsü ile koordineli olarak yürütüldü.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

10+3 = ?

bahis siteleri