logo

AİLE VE SOSYAL POLİTİKALAR İL MÜDÜRÜ ABDULHAKİMOĞULLARI TRT`YE KONUK OLDU

 

TRTAile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Sedat Abdulhakimoğulları, TRT Erzurum radyosuna konuk olarak, kurumun hayata geçirdiği çalışmalar hakkında bilgi verdi.
Abdulhakimoğulları, TRT Erzurum radyosunda ‘’Yöremizden’’ programına konuk olarak, program yapımcısı Hande Zeynep Şengün’ün sorularını yanıtladı.
Kurumun engellilere yönelik çalışmaları ve kurum yayın organı ‘’Ailem Erzurum’’ Gazetesi’nin yayımlanma süreci hakkında bilgi paylaşımında bulunan Abdulhakimoğulları, kurumsal vizyona önem verdiklerini söyledi.
Engelliler konusunda yapılan hizmetlere de değinen Abdulhakimoğulları, yapılan çalışmaları şöyle anlattı: “Engelli ve yaşlı hizmetleri kapsamında 4 bin 310 kişiye engelli kimliği verilirken, engelli evde bakım hizmetleri kapsamında aylık yaklaşık 6 milyon 124 bin TL ödeme yapılmaktadır. Engelli evde bakım hizmetlerinden Erzurum’da 7 bin 371 kişi yararlanmaktadır. Bu kapsamda 2007 ile 2015 yılları arasında yaklaşık 292 milyon TL’lik ödenek ayrılmıştır. Engelli hizmetleri kapsamında yapılan en kapsamlı çalışmalarımızdan birisi de şüphesiz erişebilirlik. Erişebilirlikle binalar, kaldırımlar, yaya geçitleri, otoparklar ve toplu taşıma araçlarının engelli ve yaşlıların yardıma ihtiyaç duymadan kullanabilecekleri standartlara getirilmesi amaçlanmaktadır. Bu kapsamda son veriler itibariyle Erzurum’da Aziziye Palandöken ve Yakutiye’de toplam 623 kurum engelli erişebilirliği konusunda denetimden geçirildi. Yapılan denetimlerde alışveriş merkezleri, sağlık, eğitim, finans ve kamu kurumlarının denetimi yapıldı. Ayrıca 275 toplu taşıma aracıda denetimden geçirildi”
Abdulhakimoğulları, kurum çalışmalarının ele alındığı Ailem Erzurum Gazetesi’nin ilk sayısının yayımlandığını belirterek, kurum web sitesinin aktif bir şekilde takipçilere hitap ettiğini sözlerine ekledi.
Abdulhakimoğulları, dönemsel çalışmalara yer verilen kurum gazetesinde kadın, çocuk, engelli, şehit yakını ve gazilere ilişkin faaliyetlerin haberleri yer aldığını söyledi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

8+5 = ?

bahis siteleri