logo

18 Haziran 2015

AİLEM ERZURUM’DA ‘’EDEBİ (HA) YAT’’ PROJESİ

proje

 

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’nce hazırlanan ‘’Edebi (Ha) Yat’’ projesiyle,  kurum personelinin kitap okuması sağlanacak.  Proje kapsamında Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’ne bağlı 9 kurumda kütüphane oluşturuldu.

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü konferans salonunda projenin tanıtımına yönelik toplantı düzenledi.

Toplantıya Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Sedat Abdulhakimoğulları,  İl Müdür Yardımcısı Cemil İlbaş,  Şube Müdürü Nurullah Taşçı ve İl Müdürlüğüne bağlı kurumların yöneticileri katıldı.

Abdulhakimoğulları burada yaptığı konuşmada projenin önemine değinerek, projenin personelin kişisel gelişimi açısından son derece önemli olduğunu ifade etti.

Projeyle kitap okuma kültürünün artacağını belirten Abdulhakimoğulları, ‘’ Edebi (Ha) Yat Projesiyle kurumlarımızdaki kütüphaneler atıl durumdan çıkarılarak, etkin bir şekilde kullanılacaktır. Sosyal hizmet üreten,  kurum personelimiz, kitaplarla kendini geliştirme imkanı bulacak, böylelikle  hizmet kalitesinin artmasına katkı sağlanacaktır. Kitap okumak 7’den 70’e herkesin gündeminde olması gereken önemli bir konu. Kurum çalışanlarımız kütüphanelerimizdeki zengin kitap potansiyelimizle,   bir çok alandaki eseri tercihlerine göre okuyabilme imkanı bulacaktır’’ dedi.

İl müdürlüğü ve bağlı kurumlarda 6 bin 3 kitabın listelendiğini belirten Abdulhakimoğulları, ‘’Ülke genelinde bir kitap kampanyası yapılarak 4 bin kitabın kuruluşlarımıza kazandırılması ve ilimizdeki sivil toplum kuruluşları ile belediyelerden  kitap bağışı alınmak suretiyle de 2 bin yeni kitap kazanımı düşünülmekte olup, kuruluşlarımızda bulunan kütüphanelerde  bir yıl içinde 15 bin kitaba ulaşılmaya çalışılacaktır.  Düşünülen kampanyalar, kütüphanelerden sorumlu  kişilere verilecek eğitimlerde onların katkı ve görüşleri doğrultusunda, şekillendirilecek olup,  sosyal medya ve internet sitelerinin katkılarıyla  duyurusu  yapılacaktır’’ diye konuştu.

Proje Koordinatörü Muhammet Lütfü Kaya ise projenin teknik  detayları ile ilgili bilgi paylaşımda bulunarak,  projenin uygulama adımlarını anlattı.

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

4+3 = ?

301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx