logo

26 Ağustos 2017

AK Parti Erzurum İl Başkanı Mehmet Emin Öz’den Malazgirt Zaferi yıldönümümü açıklaması

Malazgirt Zaferi’nin 946’ncı dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Başkan Öz, “Kutlu destan yazan Sultan Alpaslan ve şehitlerimizi rahmetle anıyorum.

s 8

” dedi.

 

Başkan Öz, yayımladığı mesajda, şunları kaydetti; “26 Ağustos 1071’de Anadolu’nun kapılarını Türk milletine açan Malazgirt Zaferi’nin, tarih sayfalarına yazılan en kutlu destanlardan biri olduğunu vurgulayarak, “Tarihi değiştiren bu büyük zaferin ardından Anadolu’nun Türkleşmesi, İslamlaşması ve yeniden imar edilmesiyle birlikte bu mübarek topraklar öz vatanımız haline gelmiştir.

 

Malazgirt Zaferi ile Anadolu’da yeni bir anlayış hakim olmuş ve burada asırlar boyunca devam edecek olan adalet, barış ve hoşgörü medeniyetinin temelleri atılmıştır. Malazgirt’te ecdadımızın bütün benliğini saran yüksek idealler, asırlar boyunca her mücadelede olduğu gibi, İstiklal Savaşımızda da bize rehber olmuş ve bu toprakların ilelebet vatanımız olarak kalmasını sağlamıştır. Şanlı mazimizden ilham alarak kurduğumuz Türkiye Cumhuriyeti’nin, Malazgirt kahramanlarının sahip olduğu iyilik, dürüstlük, çalışkanlık, kardeşlik ve adalet duygularını her zaman yaşatacağına olan inancım tamdır. Bu vesile ile Malazgirt Zaferi’nin 946’ncı yıl dönümünü kutlarken, bu kutlu zafere önderlik eden büyük kumandan Sultan Alparslan’ı ve bu topraklar için toprağa düşen bütün şehitlerimizi rahmetle anıyorum.”

Share
#

SENDE YORUM YAZ

10+1 = ?

bahis siteleri