logo

AK PARTİ HORASAN İLÇE TEŞKİLATINDAN KILIÇDAROĞLU HAKKINDA SUÇ DUYURUSU

 

aaAk Parti horasan İlçe Gençlik Kolları Başkanı Yılmaz Karaca, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hakaret ettiği gerekçesiyle CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusunda bulundu
AK Parti Horasan İlçe teşkilatı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret ettiği gerekçesiyle CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusunda bulundu. Horasan Adliyesine gelerek suç duyurusu dilekçesini Başsavcılığa veren teşkilat üyeleri adına adliye çıkışı basın mensuplarına açıklama yapan Gençlik kolları başkanı Yılmaz Karaca, halkın oylarıyla seçilen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik kullanılan ifadelerin kendisini rahatsız ettiğini, bu nedenle CHP lideri Kılıçdaroğlu hakkında bireysel suç duyurusunda bulunduğunu söyledi.
Karaca, “Siyaseti ahlak zemininde yapmak zorundayız. 7 defa seçim kaybetmiş olabilirsiniz. Bu kaybettiğiniz seçimleri kendi tabanınıza anlatmak, başarısızlığınızı girdiğiniz kongrelerde tabanınıza söyleyecek hiçbir şeyiniz olmadığı halde kendi zihniyetinize göre tarif ve tahlil edebilirsiniz. Ancak; sizlerin kullandığı hakaret dili, halkın büyük bir oranı ile seçtiği Cumhurbaşkanına karşı kullanılamaz ve bu hakaret söylemi doğru bulunulamaz” dedi.
Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanı Erdoğan için kullandığı sözlerin kabul edilemez olduğunu belirten Karaca artık sürecin adli makamların takibinde olduğunu kaydederek, “Herhangi bir kişi için dahi ileri sürülemeyecek bu sözlerin toplumun göz önünde bulunan, varlığını, gücünü, etkinliğini ve yetkisini halktan alan bir Cumhurbaşkanı için ifade edilmesi kabul edilemez” diye konuştu.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

5+10 = ?

bahis siteleri