logo

AK PARTİ İL BAŞKANI YEŞİLYURT; “TÜRK MİLLETİNİN BAŞI SAĞOLSUN”

 

AK PARAk Parti Erzurum İl Başkanı Fatih Yeşilyurt, Hakkâri’nin Yüksekova ilçesi Dağlıca bölgesinde meydana gelen terör saldırısını kınadı.
Ak Parti Erzurum İl Başkanı Fatih Yeşilyurt, Hakkari’nin Yüksekova İlçesi Dağlıca bölgesinde PKK terör örgütünün yola döşediği tuzakların patlamasının ardından yaşanan çatışmada askerin yaralanması ve şehit olmasına neden olan menfur saldırıyla ilgili yazılı açıklamada bulundu.
Yeşilyurt yaptığı yazılı açıklamada; şunları kaydetti; “Hain terör örgütü ne zaman köşeye sıkışsa kalleşçe ve korkakça askerlerimizi ve polisimizi arkadan vurmaktadır. Hain saldırıları düzenleyenler şunu iyi bilmelidir ki birliğimize, beraberliğimize kardeşliğimize, kimsenin kurşun sıkmasına izin vermeyeceğiz.
Ülkemizde son yıllarda sağlanan huzur ortamını bozmayana yönelik yapılan bu saldırılar bizi asla yıldırmayacaktır. Terör ve destekçilerinin başlattıkları saldırıların 7 Haziran seçim süreciyle eş zamanlı başlatıldığını dile getiren Yeşilyurt, “ Türkiye Cumhuriyeti tarihide ilk defa 13 yıllık bir iktidar döneminde sağlanan barış, huzur ve istikrarın bozulmasına yönelik iç ve dış düşmanlarca başlatılan terör saldırılar ne yazık ki Türk milletini derinden yaralamaktadır. 7 Haziran seçim sonrası oluşan siyasi istikrarsızlık sonucu karşılaştığımız bu acı tablo karşısında elbette ki silahlı kuvvetlerimiz gerekli cevabı verecektir. Milletimiz bu hunharca yapılan saldırıları yürekten hissederek, büyük acı yaşamaktadır. En son Hakkari Yüksekova ilçesi Dağlıca mevkiindeki hain saldırıda şehit mertebesine erişen askerlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Yaralı askerlerimize de acil şifa dileyerek, başımız sağ olsun diyorum.”

Share
#

SENDE YORUM YAZ

1+2 = ?

bahis siteleri