logo

AK PARTİ KADIN KOLLARI BAŞKANI HİLAL DEMİR GİDİCİ Mİ?

hilal demir

 

 

 

 

 

 

 

 

 

AK Parti Erzurum Kadın Kolları Başkanlığında çalışmaların yeterli olmaması milletvekili seçim sürecinden önce AK Parti Genel Merkezini harekete geçirdi.

Teşkilatlardan sorumlu Erzurum Koordinatörü Ağrı Milletvekili Mehmet Kerim Yıldız, Erzurum’a gelerek, kadın kolları yönetim kurulu ve meclis üyeleriyle  tek tek konuşarak, Hilal Demir’in başarılı olup olmadığını sordu.

Haber Portalımıza bilgi veren bir partili,  Genel Merkeze ulaşan iddialar arasında, meclis üyeliklerinde ilkokul mezunu kadınların bulunduğunu, bu kişilerin lise mezunu olarak gösterildiği iddiasıyla denetim yapıldığını dile getirdiler.

Öte yandan, 50 kişilik kadın kolları yönetiminde  bir çok kadının yönetimdeki olumsuzluklardan dolayı  istifa ettiği,  istifa eden veya görevlerinden ayrılan kadınların yerine yedek yönetim dışında dışarıdan üyeler alındığı  ve parti tüzüğüne uygun davranılmadığı iddia edildi.

AK Parti Kadın Kolları İl Başkanlığı, yerel seçim sürecinde sadece broşür dağıtmakla yetinirken Erzurum Kadın Dernek temsilcileri de partide kadın temsilci bulamadıklarını ifade ettiler.

AK Parti’de birçok alanda görev yapan kadınlar, AK Parti kadın kollarında yeni kan değişimi yapılması gerektiğini ifade ederken,  partiye yıllarca hizmet edenlerin soyutlandığını belirterek, il başkanlığını ve genel merkezi göreve davet ettiler.

Başkan Hilal Demir’in katılımcı yönetim anlayışını benimsemediğini belirten bazı AK Partili kadınlar, partinin temsil gücünü kaybettiğini, Demir’in kendisine yakın ve  biat eden kişileri ön planda tuttuğunu  ifade ettiler.

 

 

Etiketler: »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

1+9 = ?

#

AK PARTİ KADIN KOLLARI BAŞKANI HİLAL DEMİR GİDİCİ Mİ?” için 1 yorum

  1. Duyarlı : diyor ki:

    Tebrik ederim çok güzel analiz etmişsiniz.Biz bunları defalarca gündeme getirdik, ama bizleri hafife aldılar. Derebeyliklerini devam ettiriyorlar. Erzurum’u kimler temsil ediyor, onların gayeleri Erzurum’u temsil etmek değil kendi yakınlarını bir yerlere yerleştirmek kendisi ilk okul mezunu olup, eşini Büyükşehir Belediyesinde havuzda şöför yapmak için mücadele eden sayın ilk okul mezunu meclis üyesi hanım efendinin Erzurum’a ne kadar faydalı olacağını artık siz düşünün.Ben burdan bu hanımlara sesleniyorum lütfen diplomalarını siz basına göstersinler yalan desinler bende onların alınlarından öpeyim. İnşallah Adalet yerini bulur.Geç olsa bile insanlar yanlışların yanına kar kalmayacağını anlamış olur.

bahis siteleri