logo

04 Haziran 2016

AK PARTİ KÖPRÜKÖY İLÇE BAŞKANI KARASU’DAN, SOYKIRIMI TANIMLAYAN KARARA TEPKİ!

rıdvan karasu2

AK Parti Köprüköy ilçe Başkanı Rıdvan Karasu, Alman Federal Meclisi’nin Ermenilerin 1915 olaylarıyla ilgili iddialarını “soykırım” olarak tanımlayan karar tasarısını kabul etmesine tepki gösterdi.

Karasu, Alman Federal Meclisi’nin 1915 olaylarını “Sözde Ermeni soykırımı” olarak niteleyen tasarının kabul edilmesini kınADI.

“ERMENİLER 30 BİN VATANDAŞI DİRİ DİRİ YAKTI”

1877-1878 yıllarında Ermenilerin diri diri 30 bin kişi ateş vererek yaktıklarını ifade eden Karasu, “ Erzurum’da da Ermeni mezaliminin boyutları ortadadır. Osmanlı Rus savaşından (1877-1878) sonra Kars’ın Rus işgalinde kaldığı yıllarda Ermenilerin, kentte toplam 30 bin kişiyi yaktığını, böyle bir zulümden en çok mezalim görmüşse, ecdadımız görmüştür. bu “Sözde Ermeni soykırımını” onaylayan Alman Federal Meclisi “şiddetle kınıyorum. Sözde “Ermeni soykırımı” iddialarını kabul eden Almanya Federal Meclisi’nin iradesini kendilerine iade ediyorum. “Tarihleri soykırımla dolu olanlar bizim milletimizin tarihini karalayamaz. bu konuda Almanya’nın aynaya bakması gerekiyor” şeklinde konuştu.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

1+5 = ?

bahis siteleri