logo

AK PARTİ MİLLETVEKİLİ AYDEMİR : ‘BİRLİKTE RAHMET VARDIR’

 

BİRLİAK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, ‘Bizi ayakta tutan gücümüz, tüm unsur ve motiflerimizle ortak iman, şuur, tarih ve vicdanımızdır. Ecdadımızın ifade ettiği ruhtur. Milletimizi, birbirini seven ve sayan insanlardan oluşan bir bütün halinde ifade eden en büyük kuvvetimiz budur.’ dedi.
ORTAK İMAN VE VİCDAN
Milletimizin dayandığı temelleri sarsmak, zedelemek ve yıkmak isteyenlerin kardeşi kardeşe düşürmek istediğini, bu hain senaryo ve sahnelenen oyuna karşı ortak iman ve bunun eseri olan müşterek vicdanla hareket edilmesi gerektiğini vurgulayan Milletvekili Aydemir, ‘Hepimiz, tefekkürümüzü, heyecan ve tepkilerimizi, gerek edebiyatımızın ve gerekse milli vicdan ve basiretimizin abide şahsiyeti Milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un İstiklal Marşı’nda vurguladığı manada buluşturmalıyız’ dedi.
YÜREĞİMİZ BİR ATAR
Mehmet Akif’in, “Sen! Ben! desin efrâd, aradan vahdeti kaldır/Milletler için işte kıyamet o zamandır” dizelerini hatırlatan Milletvekili Aydemir, ‘Gerek siyasi, gerek sosyal, gerek ekonomik ve gerekse kültürel hayatımızın tek parça halinde ve anlaşmış bir düzen içinde tek bir yürek gibi atması tek amacımız olmalıdır.’ ifadelerini kullandı.
BİRLİKTE RAHMET VARDIR, HATIRLATMASI
Milletvekili Aydemir, ‘Kurani boyutta, ‘Bütün müminler kardeştir’ hakikatine iman edenler, ruhlarıyla Hazreti Peygamberin ‘Birlikte rahmet, ayrılıkta azap vardır’ uyarısına teslim olanlar, yine Akif’in, ‘Sizi bir âile efradı yaratmış Yaradan/Kaldırın ayrılık esbâbını artık aradan” çağrısından ilham alanlar, elbette hain bir bölücülük ablukası oluşturmak isteyenlere izin vermeyecek, bu mübarek topraklar bir kardeşlik coğrafyası olarak ilelebet ayakta kalacaktır.’ dedi.
BÜTÜN MÜMİNLER KARDEŞTİR
‘Kaynağını ilahi mesajdan alan, yeryüzüne huzuru, emniyeti, iman nurunu, insanlık şefkat ve adaletini bu iman ile taşıyan, Türkü, Kürdü ve tüm unsurları ile yüce bir milletin evladıyız’ diyen Milletvekili Aydemir, ‘Vatanı, bayrağı, kıblesi aynı olan, vicdanı, irfanı ve imanı aynı kaynaktan beslenen ve bütün müminler kardeştir hakikatine ruhunu teslim edenler, kardeşlik hukukunu incitecek, onu zedeleyecek her türlü anlayış, tutum ve girişimi teneffürle karşılamakta ve telin etmektedir.” kaydını düştü.
AHDE VEFANIN GEREĞİ KARDEŞLİKTİR
Bezmi ezelde, kaalü bela ekseninde yaradılmışların ahde vefa, va’de sadakat doğrusunda buluşmasının gereklilikten öte, bir iman şartı olduğunu vurgulayan Milletvekili Aydemir, ‘Girmeden tefrika bir millete düşman giremez/Toplu attıkça yürekler onu top sindiremez’ gerçeğini hiç ama hiç kimse unutmamalıdır. ‘ hatırlatmasını yaptı.
ÖLÜMÜNE, İLELEBET KARDEŞİZ..
Türkiye’de bölücü dış mihrakların kardeşi kardeşin karşısına dikmek amacıyla hain bir senaryoyu sahnelemek peşinde olduğunu söyleyen Milletvekili Aydemir, ‘Türkiye’yi doğu, batı, kuzey, güney diye ayrılık haritası içinde tarif etmeye kalkışanlar, böylesi bir ayrılığı hayal edenler gaflet, delalet ve ihanet içindedirler. Biz aynı ilahi mesajda yüreklerini buluşturan, amentüsü bir olan, vatanı, bayrağı tek bir milletiz. Kurtuluş Savaşı mucizesini Türk’ü, Kürdü ve bütün unsurlarıyla ile Dünya tarihine yazdıran bir milletiz. Kurani boyutta ölümüne kardeşiz. Hiçbir hain çaba bu gerçeği değiştiremeyecektir’ dedi.
SAĞDUYU, İMANIMIZIN GEREĞİDİR
Son günlerde gündeme gelen ve sıkça vurgulanan Sağduyu çağrılarına da değinen Milletvekili Aydemir, ‘ Hiç kimse bu milletin sağduyusundan şüpheye düşmemelidir. Hınıs’tan Aşkale’ye, Tekman’dan Oltu’ya, Karayazı’dan Narman’a, Karaçoban’dan Hasankale’ye, Çat’tan Şenkaya’ya kadar bu coğrafya, bölücü, ayrılıkçı düşüncelere, kardeşi kardeşe düşman etmeye çalışan hain senaryolara karşı aynı iman ve heyecanla ortak bir duruş göstermekte, ihanete benliğini kurban etmiş zavallıları telin etmektedir.’ dedi.
KARDEŞLİK UFKUNDAYIZ
‘Biz, bu coğrafyanın evlatları, bu muazzez toprakların çocukları olarak, ecdadımızın çizdiği kardeşlik ufkundayız. Hepimiz ölümüne kardeş; hepimiz, Karayazı, İspir, Çat, Uzundere, Tekman, Pasinler, Tortum, Köprüköy’üz.” ifadelerini kullanan Milletvekili Aydemir, ‘Bizim kardeşlik hassasiyet ve dikkatimiz imanımızın gereğidir. İnancımızın şartıdır. Muazzez ecdadımızın buluştuğu ve uğruna canını feda ettiği tek gerçek, kardeşliktir. Milli Şairimizin, ‘Bastığın yerleri toprak diyerek geçme tanı/ Düşün altındaki binlerce kefensiz yatanı/ Sen şehid oğlusun incitme yazıktır atanı’ hakikati yol haritamızdır. Biz, ecdadımızın bize miras bıraktığı kardeşlikten asla ve kat’a taviz vermeyeceğiz. ‘Yol varsa budur, bilmiyoruz başka çıkar yol’.’ vurgusunu yaptı.
Milletvekili Aydemir, mesajının son bölümünde, ‘Vatanımızın birliği, bütünlüğü, devletimizin bekası, milletimizin dirliği, bu coğrafya evlatlarının ilelebet kardeşlik ufkunda yürümesi adına canlarını feda eden şühedamızı rahmet ve minnet anıyoruz. Gazilerimize saygı ve şükranlarımızı sunuyoruz.’ İfadelerini kullandı.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

8+3 = ?

bahis siteleri