logo

AK PARTİ MİLLETVEKİLİ AYDEMİR, ÖZ BÜRO İŞ SENDİKASI ÜYELERİYLE BİR ARAYA GELDİ

DSC_0065

AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, HAK İŞ konfederasyonuna bağlı Öz Büro İş Sendikası Erzurum Şubesini ziyaret ederek,Öz Büro İş Sendikası Erzurum Şube Başkanı Yılmaz Diler,  işyeri temsilcileri ve komite üyeleri ile istişare toplantısı düzenledi.

Sendikanın çalışmalarıyla ilgili bilgi alan Aydemir, sendika yönetici ve üyeleriyle bir süre sohbet etti.

Aydemir,  HAK  İş konfederasyonunun köklü bir konfederasyon olduğunu anımsatarak şunları söyledi:

”Hak İş konfederasyonu işçiye çok köklü bir geçmişe  sahip,  rüştünü ispat etmiş konfederasyon, ona balı  öz büro iş yeni ihdas oldu Erzurum’da  başında çok yetkin bir kadro var, kısa süre olmasına rağmen, sendikanın çok ciddi sayıda da üyesi var   şunu hep söylüyoruz, emek kadar kutsal hiç bir şey olamaz, toplumsal hayatı dizayn eden bir kavram emek,  dolayısıyla emeği muhafaza etmek, emeği verenleri  taltif etmek, onure etmek,  onların hakkını hukukunu korumak büyük yüksektir, bu yüksekliği sendikalar inşa ediyor.  Bu açıdan sendikanın mensuplarına duyarlılık gösteriyoruz istişare ediyoruz, öz büro iş sendikası daha ileri mesafeler alacaktır.  Sendikaların çalışma hayatına katkılarının yanında toplumsal hayatı takip etmeleri, özellikle sosyal gelişmelere ciddi bir projeksiyon tutmaları gerekir. Şu an bu hal üzere  dizayn olmuştur. Rekabet içerisinde başka sendikaları göz ardı etmeden, onları yok sayıcı tutum içerisinde bir hal üzerine çalışacaklarına inancımız tamdır. Mekanlarını çok özel buldum. İnşallah Öz Büro İş Erzurum’da en sayılı sendikalardan biri olacaktır. Öz olmakta ayrı bir hususiyettir, sık sık geleceğiz, Allah hayırlı etsin”dedi.

Öz Büro İş Sendikası Erzurum Şube Başkanı Yılmaz Dile ise  Milletvekili Aydemir’e duyarlılığından dolayı teşekkür ederek, şunları söyledi:

”  İş kolumuz nedeniyle bin 300 üyemiz var. İki dönem toplu iş sözleşmesi yaptık, işçilerimizden  aidat almıyoruz. Sayın Milletvekilimizden  istirhamımız kamu protokolü çerçevesinde 2020 yılına kadar 6 aylık süreçlerde işçi maaşlarına yüzde 4 zam istendi, bu durum  işçiyi tatmin edecek bir ücret değil, işçimizin beklediği ücret konusunda iyileşme bekliyoruz.’

 

DSC_0103

DSC_0107

Share
#

SENDE YORUM YAZ

7+6 = ?

bahis siteleri