logo

AK PARTİ MİLLETVEKİLİ AYDEMİR TORTUMKALE`DEYDİ

 

AKAK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, AK Parti ilçe Başkanı Ömer Hancı ve yönetim Kurulu üyeleriyle birlikte Tortumkale köyünü ziyaret ederek, Ağustos ayı başında yaşanan yangın olayı sonrasındaki gelişmeleri ve AFAD ve diğer ilgili birimlerce gerçekleştirilen çalışmaları inceledi.
60 BİN TL MADDİ YARDIM VE AFET KONUTLARI
Tortumkale’de meydana gelen yangın olayının hemen akabinde içişleri eski Bakanı Efkan Ala’nın girişim ve talimatlarıyla yangınzedelere yardım eli uzatıldığını, devletin seferber olmasıyla mağduriyet yaşanmasına izin verilmediğini açıklayan Aydemir, Tortumkale’de afet konutları yapımının tüm hızıyla devam ettiğini, 60 bin TL tutarında bir yardımın olay sonrasında yangınzedelere ulaştırıldığını bildirdi.
ÖZEL HASSASİYET
12 Ağustos 2014’te de Tortum ilçesine bağlı Tortumkale ve Arılı mahallerinde yaşanan, 30’a yakın evin, ekili ve dikili alanların zarar gördüğü sel sonrasında da devletin aynı hassasiyet ve dikkati gösterdiğini, selzedelere anında ulaşılarak, sorun yaşanmamasının sağlandığını hatırlatan Milletvekili Aydemir, yangın sonrasındaki yaklaşımın da bir Ak hassasiyet olduğunu vurguladı. Tortumkale Muhtarı Özcan Çaycı’dan yangın sonrasındaki çalışmalar hakkında bilgi alan Milletvekili Aydemir, yöre sakinleriyle de görüşerek beklentilerini tespit etti. Afet Konutları İnşaat çalışmalarını gözlemleyen Aydemir, halen çadırda kalan afetzedelerin konuğu oldu.
DEVLET-MİLLET DAYANIŞMASI
Devlet-millet dayanışmasının ‘Önce İnsan’ merkezinde yardımlaşma, sosyal dayanışma ve kamunun seferberliği halinde yaşandığını aktaran Milletvekili Aydemir, yöre halkı ile yaptığı istişarede AKİM’den de bahsederek, partisinin toplumsal sorunlara anında çözüm üreten bir refleks içinde olduğunu anlattı.
AKİM
AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)’nin, halkla yönetimi buluşturan bir halkla ilişkiler modeli olduğunu belirten Milletvekili Aydemir, ‘Bu merkezde Tüm vatandaşlarımızın her türlü görüş, düşünce, talep veya şikayetleri değerlendirilerek kendilerine cevabi dönüş yapılmaktadır. İnsanı eşrefi Mahlukat olarak gören bir davanın ürünü olan bu kurumlarımız da ayrıca halkımızın hizmet ve emrindedir.’ dedi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

1+3 = ?

bahis siteleri