logo

08 Haziran 2015

AK PARTİ TEŞKİLATLARINDA REVİZYONA GİDİLECEK

 REVİZYON

AK Partide yaşanan oy kaybı teşkilatlarda görev değişimlerini gündeme getirdi.  Erzurum’da bir önceki seçimde yüzde 69 olan AK Parti oylarının yüzde 50’lere düşmesiyle gözler Erzurum AK Parti  teşkilatına çevrildi.

AK Parti Adıyaman Milletvekili Mehmet Metiner seçim sonuçlarını değerlendirdi.

Metiner, ‘’  Teşkilatta Tembellik var, başka şeyler var, başka şeyler var. Çok şeyler var, bunu kendi içimizde konuşacağız’’dedi.
Metiner, koalisyon tartışmaları için, “Şimdiden kesin keskin konuşmak doğru değil. Ben bir Ak Parti milletvekili olarak, diyelim ki işte HDP ile asla düşünmem, MHP ile düşünmem” yorumunu yaptı.

Mehmet Metiner’in açıklamaları şöyle:

HDP, CHP ile MHP ile gül gibi geçinebilir yani. Ki doğrusu da bu. Ben bekliyorum. Kendisini açıkladılar. ülkeyi niye hükümetsiz bırakacaklar. Bak şu tablo şu an belki de HDP’ye oy veren birçok Kürt’ü çok ahatsız etmiştir. Çözüm süreci ne olacak?

Öcalan İmralı’ya gömüldü bir defa. MHP ile gül gibi yürüteceklerini söylediler, o zaman bunun gereğini yapacaksın HDP.

Sahada paralel çeteyle hareket edeceksiniz, Gezi’de yarım bıraktığınızı tamamlayacağınızı söyleyeceksiniz, Mursi’yi darbeyle devirenler, Gezi’de yapamadıklarını sandıkta yaptılar. Halkımız bunu bilsin.

Bu tablodan hükümet çıkmazsa, dolar bir fırlar, faiz bir yükselirse, herkesin yandığının resmidir.

 

TEŞKİLATTA TEMBELLİK VAR ÇOK ŞEYLER VAR

Tembellik var, başka şeyler var, başka şeyler var. Çok şeyler var, bunu kendi içimizde konuşacağız.

Eğer biz hatalarımızı görmezsek kendimize yazık ederiz.

AK Parti içine oynamak isteyenler başka tezgahlar çevirecekler. Biz Ahmet Davutoğlu’nu kimse yedirmeyiz. Kendi içimizdeki hesaplaşmaları burada ben gündeme getirmek istemiyorum.

Mademki üçünü bir arada gördünüz, üçü de AK Parti’ye karşı bir safta duruyor. İşte çekildik. İzzeti ikbal ile çekildik. Buyurun kendi aranızda kurun. Bunun görülmesi lazım. HDP’nin MHP ile de çözüm sürecini yürütüp yürütmeyeceğini görmesi lazım. HDP MHP’nin de içinde yuer alacağı koalisyonda yer almayacağını söylüyorsa bu ayrıca ilkesizliktir.

Şimdi Öcalan’ın Kandil üzerinde HDP üzerinde hiçbir hükmü kalmamıştır.

Ha şöyle olabilir. Ona da ben razıyım. MHP’nin milliyetçiliği belli olmuyor artık, CHP HDP hükümet kurar, MHP de destek verir. Burada hem MHP’nin hem CHP’nin puan artırmış olmasını bizim AK Parti olarak çok iyi değerlendirmemiz lazım.

Partimiz içerisinde bizim de eleştirilerimiz olmadı değil. Görünen şu ki biz çözüm sürecini başarılı biçimde yürütemedik. Çok iyi niyetliydi, doğru bir projeydi. Yalçın Akdoğan’ı dışında tutarak söylüyorum, keşke en başından itibaren Yalçın bey sürdürmüş olsaydı. Çzüm sürecinden HDP yararlandı, oturduğu yerden MHP.

Çözüm sürecinin PKK’nın silahı bırakıp düz ovasına inmesiydi. Silah bırakıldı mı bırakılmadı mı? Çözüm sürecinde hangi aşamadayız?

Şunu da ben şu anda teşkilatımın hassasiyetini biliyorum. Sahadan geldim. Yeniden arınacağız, aktörlerimizi belki değiştireceğiz, çok daha güçlü biçimde, halkla kopardığımız ilişkiler varsa tamir edeceğiz, çok güçlü şekilde iktidar olacağız. Dört yıl muhalefette kalmak çok büyük bir kayıp değil. Ama halk istiyorsa, bu bizim sorunumuz olmaktan çıktı.

Bu ekranlarda dahi, bir başka partinin propagandasını yapacak kadar dahi, oyum şuna diyecek kadar, gözü kara şekilde savunacak kadar biz kendimze çok çok yazık ettik. Kendi insanımıza gerekli itibarı vermedik. Ama günün birinde bizi çabucak terk edecek insanları da baştacı ettik.

 

HDP VE MHP İLE ASLA DÜŞÜNMEM

Onu bilemiyorum. Şimdiden kesin keskin konuşmak doğru değil. Ben bir Ak Parti milletvekili olarak, diyelim ki işte HDP ile asla düşünmem, MHP ile düşünmem.

Biz iktidar olmak için anamızdan doğmuş değiliz. Ha paralel kazandı ama. Şu anda Fethullah Gülen zil takıp oynuyordur. O çetenin reisidir. Ben kendi içimizle ilgili, nerede yanlış yaptığımızı görmek zorundayız.

Şimdi bu tablo farklı olmazdı. Biz yedi düvele karşı savaştık. Buna rağmen ben AK Parti’nin her şeye rağmen başarılı olduğu kanaatindeyim. Çok da kötü neticeler elde edildi. Biz sahada çalıştık.Kimlerin çalışmadığını da biliyoruz.

Kimlerin köşede beklediğini de biliyoruz. Bunları kendi işimizde konuşacağız.

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

5+6 = ?

301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx