logo

04 Ağustos 2017

Akdağ: “Bağımlılıklara karşı topyekûn yeni bir mücadele dönemi başlatıyoruz”

Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ, “Alkol, sigara ve internet bağımlılığı gibi çocuklarımızı gençlerimizi bir anlamda esir edebilecek hayattan koparabilecek bütün bu zararlı bağımlılıklara karşı topyekûn yeni bir mücadele dönemi başlatıyoruz” dedi.

iDevlet Su İşlerinin toplu temel atma merasimi ile orman mahallelerine kullandırılan gelir getirici tür ve ORKÖY kredi sertifikaları dağıtımı merasimine katılmak üzere memleketi Erzurum’ gelen Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ, ilk olarak Erzurum Valisi Seyfettin Azizoğlu’nu ziyaret etti. Son Bakanlar Kurulunda bazı yeni kararların alındığını ifade ecen Recep Akdağ, uyuşturucu ile mücadelenin hız kesmeden devam edeceğini söyledi.

 

Başbakan Binali Yıldırım’ın talimatlarıyla ‘Bağımlılıkla Mücadele Yüksek Kurulu’ adı altında bağımlılarla mücadele edileceğini belirten Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ, “Son Bakanlar Kurulu belirlemesinden sonra bazı yeni hamlelerimiz olacak. Bunlardan biriside uyuşturucu ile mücadele meselesidir. Bu meselenin görevlendirilmesi bana veridi. 8 bakanlığımızın üzerinde çalıştığı ülkenin geleceği açısından çok önemli mesele. Biliyorsunuz uyuşturucu dediğimiz zaman bir takım zararlı bağımlılık yapan maddelerle alkolü içerisine alan bir mücadeleden bahsediyoruz. Bunu bağımlılıkla mücadele çerçevesinde genişletiyoruz. Başbakanımız Binali Yıldırım’ın talimatlarıyla ‘bağımlılıkla mücadele yüksek kurulu’ şeklinde geliştireceğimiz bu çalışmalarda sigaraya karşı mücadeleyi, internet ve diğer dijital elektronik bir takım kullanımı olan cihazlarla alakalı bağımlılığı da bunun içerisine dahil ediyoruz. Yani uyuşturucu maddeler, alkol, sigara ve internet bağımlılığı gibi çocuklarımızı gençlerimizi bir anlamda esir edebilecek hayattan koparabilecek bütün bu zararlı bağımlılıklara karşı topyekûn yeni bir mücadele dönemi başlatıyoruz. Doğrusu bunu ben çok önemsiyorum” diye konuştu.

 

“Türkiye bir deprem kuşağı ülkesi”

 

Afetlere karşı hazırlık konusunda yeni bir döneme girildiğine değinen Akdağ, “Türkiye AFAD’ın kuruluşuyla aslında bütün dünyada çok takdir edilen yeni bir organizasyona sahip oldu ve AFAD ile beraber bütün bakanlıkların çalışmaları gerek Türkiye’de yaşadığımız afetler gerekse yurt dışında yaşadığımız afetlerde gerçekten çok başarılı çalışmalar gösterdi. Elbette deprem başta olmak üzere afetlere karşı hazırlık kısmı işin en önemli kısmıdır. Allah korusun bir afet olduğu zaman zamanında yerinde ve hızlı bir şekilde müdahale önemlidir. Ancak afet mücadelesini biz üçe ayırıyoruz. Bunlardan birincisi afet riskinin azaltılması ve bir afete karşı insanların eğitilmesi, ikincisi müdahalenin hızlı ve zamanında olması, üçüncüsü de afetten sonraki iyileştirmelerin yerinde ve zamanında yapılması. Deprem başta olmak üzere afetlere hazırlık konusunda yeni bir döneme giriyoruz. Çünkü Türkiye bir deprem kuşağı ülkesi, bundan dolayı bu husustaki hazırlıklarımızı her geçen gün ve ay kuvvetlendirerek yolumuza inşallah devam edeceğiz” dedi.

 

Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ’ın valilik ziyareti daha sonra basına kapalı olarak devam etti.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

7+2 = ?

bahis siteleri