logo

AKSAKAL: RAMAZAN ORUÇ VE SABIR AYIDIR

 

AKSAHizmet İş Sendikası Erzurum Şube Başkanı Erol Aksakal, 11 Ayın Sultanı Ramazan’ın Erzurum’a, ülkemize ve tüm İslam âlemine hayırlara vesile olmasını dileyerek, “Ramazan Kuran, oruç ve sabır ayıdır. Bu güzel ayı, iyi değerlendirelim” dedi.
Hizmet İş Sendikası Erzurum Şube Başkanı Erol Aksakal, Mübarek Ramazan ayı nedeniyle bir mesaj yayımladı. Mesajında Ramazan’ın İslam âlemi için önemine dikkat çeken Aksakal, “Bin aydan daha hayırlı olan Ramazan ayı hayırlara vesile olsun” dedi.
Ramazan’ın sabır, oruç ve Kuran ayı olduğuna vurgu yapan Aksakal, Ramazan ayının bin aydan daha hayırlı olduğunu bu nedenle bu ayda edilen ibadet ve iyiliklerin daha fazla önem içerdiğini dile getirdi. Aksakal, “Kim Ramazan ayına ulaşırsa oruç tutsun” ayetini hatırlatarak, “Ramazan ayını önemli kılan etkenlerden biri de, dinimizin temel ibadetlerinden olan orucun bu ay içinde tutulmasıdır. Yüce Allah Kur’an’da “Kim Ramazan ayına ulaşırsa oruç tutsun” buyurarak, ramazan ayında oruç tutulmasını emretmektedir. Bu nedenle sağlığı el veren her Müslüman Ramazan ayı boyunca oruç tutmalıdır. Ramazan ayı oruç, ibadet ve sabır ayıdır. Allah’ın rahmet ve bağış kapılarının açıldığı aydır. Sevgili Peygamberimiz, ramazan ayında içtenlikle yapılan dua, ibadet ve iyiliklerin Allah katında daha değerli olacağını bildirmiştir. Biz d bu ayda edeceğimiz dua, ibadet ve iyilikler ile en iyi şekilde Ramazan’ı geçireceğiz. Hizmet İş Sendikası olarak Ramazan’da iftar etkinliklerimiz olacak. Çeşitli programlar ile bu ayın ruhunu yaşatacağız” diye konuştu.
ORUÇ, İNSANI GÜNAHLARDAN SAKINDIRIR
Orucun Müslümanı günahlardan, fenalıklardan ve şeytanın hilelerinden uzaklaştırarak sakındırdığını ifade eden Aksakal, bu mübarek ayda bol bol ibadet edilmesini ve oruç tutulmasını önerdi. “Oruç, bizi dünyada kötülüklerden sakındıran, ahirette cehennemden koruyan ve günahlarımızın bağışlanmasına vesile olan önemli bir ibadettir. Bu ibadet bizlere farz kılınmıştır. Peygamber Efendimiz ’in emrettiği gibi bu ayda orucumuz tutmalı ve huzur, sağlık, bolluk ve bereket için yaratana dua etmeliyiz. Tüm bu düşünceler ile bin aydan daha hayırlı mübarek Ramazan ayınızı kutluyor, ülkemize ve tüm İslam Alemi’ne hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

8+8 = ?

bahis siteleri