logo

20 Nisan 2015

ALA VE ADAYLAR ERZURUM SİVİL TOPLUM PLATFORMUNU ZİYARET ETTİ

ALA VE ADAYLAR ERZURUM SİVİL TOPLUM PLATFORMU’NU ZİYARET ETTİ

AK Parti Erzurum Milletvekili Adayı Efkan Ala, partisinin diğer milletvekili adayları; İbrahim Aydemir, Zehra Taşkesenlioğlu, Abdurrahim Fırat ile Zafer Tarıktaroğlu ve Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen ve Ak Parti İl Başkanı Fatih Yeşilyurt ile birlikte Erzurum Sivil Toplum Platformu’nu (ESTP) ziyaret etti.
Erzurum’un mesleki yapılanmalar dışındaki en büyük platformu olan ESTP Başkanı Abdullah Mustafa Güvenli, yönetim kurulu üyeleri ve üyeler tarafından karşılanan eski Bakan Ala ve beraberindekiler, Müceldili Konağı’nda düzenlenen toplantıya katıldılar. Toplantıda Erzurum Sivil Toplum Platformu’nun Gençlik Komisyonu’da hazır bulundu
Yapılan toplantının açılış konuşmasını Başkan Abdullah Mustafa Güvenli yaptı. 7 Haziran’da yapılacak olan 25.dönem Genel Seçimleri’nin Türkiye ve Erzurum için hayırlı olmasını dileyen Güvenli; özellikle Erzurum için seçilecek bütün milletvekillerinden büyük beklentileri olduğunu, bunların yapılabilmesi için ESTP olarak birlikte çalışmaya hazır olduklarını dile getirdi.
GÜVENLİ; “ERZURUM’DA GÖÇÜN ÖNÜNE GEÇMELİYİZ”
Erzurum’un acil çözüm bekleyen sorunlarının olduğunu söyleyen Güvenli; “Erzurum’da göçün önüne geçmeliyiz. Erzurum’a, 300 km mesafede 4 ülke var. Komşu ülkelerle, başta ticari ve sosyal ilişkiler kurabilecek bir durumda olmasına rağmen bu fırsatı değerlendirememektedir. Kış, soğuk buradan göç etmek için bir bahane olmamalıdır. İskandinav ülkelerine baktığınızda buralarda kış ve iklim kalkınmanın lokomotifi olmuştur. Erzurum da bunu iyi değerlendirmelidir.
“Geçmişte de ticaretin, Erzurum’un öncelikli hedeflerinin arasında olmasının altını çizdik. Lojistik Merkezin de bu işin en önemli alt yapısı olduğu inancıyla lojistik merkezi kurulması için bir mücadele başlattık ve çalmadık kapı bırakmadık ama bir netice alamıyorduk.
Son çare olarak 2010 yılında, Sayın Cumhurbaşkanımızın Başbakanlığı döneminde kendisini ziyarete giderek meselenin bölgemiz için önemini arz ettik. O zaman İçişleri Bakanımız Sayın Efkan Ala’da, Başbakanlık Müsteşarı olarak toplantımızda bulunmuşlardı.
Sayın Cumhurbaşkanımızın da desteğiyle İçişleri Bakanımız meseleyi yakından takip etti.
Ancak Lojistik Merkez 2016 yılında tamamlanması planlanırken şuanda bazı organları tamamlanmamış durumda, oysa Lojistik Merkezin eksiksiz tamamlanması, bittikten sonra bölgemiz ve şehrimiz açısından çok önemli bir alt yapı sorununu çözeceğinden, çok önem arz etmektedir.
Sayın Bakanımıza Lojistik Köy konusunda verdikleri desteklerden dolayı teşekkürü bir borç bilir, seçilecek milletvekillerimizin de Erzurum’un kalkınması için ellerinden gelen çabayı göstereceklerini temenni ederiz.” diye konuştu.
ESTP Yönetim Kurulu Üyesi ve TYB Erzurum Şube Başkanı M.Hanefi İspirli; son günlerde İçişleri Eski Bakanı Efkan Ala ile sosyal medyada yürütülen olumsuz kampanyayı şiddetle kınadıklarını söyleyerek bu tür çirkin iftiraların her zaman karşısında olacaklarını belirtti.
ALA: “5.ZİNDAN SOSYAL MEDYA OLMUŞTUR”
Eskiden okuduğu “İnsanın Dört Zindanı” isimli kitaptaki zindanların artık 5’e çıktığını, bunun da “sosyal medya” olduğunu söyleyen Ala; biz doğruluktan, çalışmaktan, ülkemizi kalkındırma yolundan vazgeçmeyeceğiz. Onlar ne yapar yapsın. Sosyal medya bu anlamda bizi ilgilendirmiyor.
EFKAN ALA; “ERZURUM’UN EKONOMİK KALKINMASI EN BÜYÜK HEDEFİMİZDİR”
Eski İçişleri Bakanı ve AK Parti Erzurum Milletvekili Adayı Efkan Ala ESTP Başkanı Güvenli’ye teşekkür ederek, dikkat çektikleri ekonomik konuların, kendilerinin de birinci hedefi olduğu söyledi.. Bir bölgenin, bir ilin kalkınması ve gelişmesi için her zaman o yerin ekonomisinin konuşuluyor olması gerektiğini kaydeden Ala, “Bizim için birinci varlığımız siyasi istikrarımız ise, bir diğer birinci varlığımız da girişimcilerimizdir. Bakın ikinci demiyorum… Bir ilde, o ilin girişimcisini tutamazsanız orayı kalkındıramazsınız. O bakımdan şehrimizi özel sektör eliyle kalkınacağız. Bunu da STK”larımızla yürüteceğimiz çalışmalarla gerçekleştireceğiz” dedi.
Erzurum’un en az 4-5 konuda, Türkiye’de hiçbir bölgede bulunmayan potansiyele sahip olduğunu anlatan Efkan Ala, Türkiye’deki meraların yüzde 10’u bu il sınırları içerisinde. Sadece bunu harekete geçirebilsek neler başarmayız ki… “ diyerek toplantıya katılan herkesi Cumartesi günü Başbakan Davutoğlu’nun katılacağı Ak Parti mitingine davet etti.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

5+8 = ?

bahis siteleri