logo

Ali Korkut: “Erzurum’a bozkır değil, yeşil görüntüsü yakışır”

Erzurum merkez Yakutiye ilçesi AK Partili Belediye Başkanı Ali Korkut, Hilalkent semtinde yapımı süren iki ayrı parkta incelemeler yaptı.

S 2

Erzurum’un yeşil ve ağaç ile daha güzel görüneceğini belirten Korkut, “Erzurum’a bozkır görüntüsü yakışmıyor. Yeşil ve ağaç şehirler için en güzel süstür. Hilalkent semtine bu amaçla 2 park yapıyoruz” dedi.

 

Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut, Erzurum’da ağaç kültürünün yeterli olmadığını belirterek “Bozkır görünümü bu şehre yakışmıyor, yeşil ve ağaçlık alanları artırmak gerekiyor” dedi. Korkut, Yakutiye ilçesinin daha yeşil olması için gayret içinde olduklarını belirterek “Erzurum, tarihinde olmadığı kadar bozkır haline gelmiş. İnsanımızda ağaç kültürü yeterli değil. Ağaç sevgisi çoğaltmak, yeşil ve ağaçlık alanları artırmak gerekiyor. Güzel bir gelerek, insanların huzur ve mutluluğu yeşil ile ağaç ile doğru orantılıdır. Bunu sağlamalıyız” şeklinde konuştu.

 

Ali Korkut, Hilalkent semtinin yapılaşmaya açılırken, yeşil ve ağaçlık alanlarla ilgili planlamanın eksik bırakıldığını hatırlatarak “Hilalkent semtinde nüfus oranı yüksek. Ancak semtte binalar dışında insanların sosyal yaşamına dokunacak yer sayısı sınırlı. Belediye olarak, semtte iki ayrı park inşa ediyoruz. Büyük oranda tamamlandı. Parkları ağaçlandırıyoruz, bunu yapmalıyız. Hilalkent’in hemen altında 52 dönüm büyüklüğünde bir mesire alanı daha yapmıştık. Bunlar önemli. Huzurlu insan için yeşil çevre gerekiyor. İnsanlarımıza bu hizmetleri de verme gayretindeyiz” ifadelerini kullandı.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

6+4 = ?

bahis siteleri