logo

ALİ KORKUT’TAN ÇOCUKLARA EN GÜZEL KARNE HEDİYESİ

 

ççErzurum Merkez Ak Partili Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut’un 6 yıl önce çocuklara karne hediye olarak başlattığı kayak kursu bu yılda renkli görüntülerle başladı. 500 çocuğun kayak öğreneceği ve 15 gün sürecek kayak kursu Palandöken dağında başladı. Başkan Ali Korkut’un dar gelirli aileleri hedef alan programına öğrenciler ilk okullardan seçiliyor.
Yakutiye Belediyesi tarafından geleneksel olarak düzenlenen kayak kursu Palandöken dağındaki pistlerde başladı. 6 yıl önce başlayan ve her yıl tekrarlanan geleneksel kayak kursuna bu yılda 500 öğrenci katılıyor. Belediye Başkanı Ali Korkut’un kayağı tabana yaymak amacıyla başlattığı geleneksel kayak kursu okulların tatile girmesiyle birlikte başladı. Çocuklar için en güzel karne hediyesi olan kayak kursunda 10 kayak hocası görev yapıyor. Temel kayak eğitiminin verildiği kurs 15 gün devam edecek.
Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut, “Dar gelirli kesimlerin hedeflendiği kayak kursu programımız çocuklarımıza karne hediyesi olurken, aynı zamanda kayağın tabana yayılmasını hedefliyor. Bunu da ciddi oranda yatığımız kanaatindeyiz. 6 yıldır süren programlarımızda 3500 çocuğumuz kayak temel eğitimi almış. Kurslarımıza gelen çocukları Milli Eğitim aracılığıyla okullardan seçiyoruz. 6-14 yaş aralığına kurs veriyoruz. Çocuklarımızın servisleri, yiyecek ve içecekleri, ayrıca 13 kalemden oluşan kayak malzemeleri tarafımızdan karşılanıyor. Temel eğitimini alan çocuklarımızdan iyi olanlar, yetenekli bulunanlar Kayak Kulübümüzde eğitime devam ediyor. Turizm kendinde herkesin kayak bilmesi, en az bir defa kayak yapmış olmasını amaçlıyoruz. Tabandan gelen bir kesim oluşuyor. İnşallah şehrimize faydalı olur. Çocuklarımız da 15 tatillerinde bir aktivite yapmış oluyorlar” dedi.
Dereceye girenlere madalya verildi
Diğer yandan Yakutiye Kayak Kulübünün milli olan kayakçılarına açılış töreninde madalyaları da verildi. Erzurum ve Bölge yarışlarına katılarak 1.lik, 2’cilik, 3.lük ve 4.lük alan milli kayakçılara aldıkları madalyaların yanı sıra çeşitli hediyeleri de düzenlenen törenle verildi. Belediye Başkanı Ali Korkut’un rahatsızlığı nedeniyle katılamadığı programda törene katılan Ak Parti İlçe Başkanı Recep Aydın, Yakutiye Belediyesi Meclis Üyesi ve Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Hüseyin Koçan, Yakutiye Belediyesi Başkan Yardımcıları Engin Kocadağıstan, Suat Hayri Güneş, Necati Doğru dereceye giren Doğukan Kerem Bağaçlı, Ravza Uçar, Seçil Bağaçlı, Alperen Bağaçlı, Emre Akdemir, Kadir Bozkurt’a madalyaları ile birlikte çeşitli hediyeler verdiler. Törenin ardından balon gösterisi yapıldı.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

10+2 = ?

bahis siteleri