logo

ARAKONAK BELEDİYE BAŞKANI DÖNER’DEN YANGIN AÇIKLAMASI


Haber: Sercan EMEÇ

Kentvizyon haber sitesinin gündeme getirdiği beldede itfaiye isyanı başlıklı haber konusunda Bingöl Solhan ilçesi Arakonak Beldesi Belediye Başkanı Mustafa Döner Kentvizyon Haber Gazetesine açıklamalarda bulundu. Döner, iddiaların asılsız olduğunu belirterek, belediyeye ait itfaiyenin olay yerine yaklaşık 8 dakika içerisinde intikal ettiğini söyledi.
İddiaları ortaya atan kişilerin kendisine siyasi anlamda zarar vermek istediğini savunan Döner şunları söyledi “Yangından sonra itfaiyemiz yaklaşık 8 dakika içerisinde yangın yerine giderek müdahale etmiştir, bu iddialar tamamen asılsızdır. Ahşap binanın üst katı yanmıştır. Yangın, vatandaşın güneş enerjisini kendi imkanlarıyla yapmasından kaynaklanmıştır. Beldemizden bazı kişiler beni siyasi olarak yıpratmanın derdindeler. Evi yanan vatandaşa destek olmak için kendisine sağlık lojmanlarında oturmasını önerdik, vatandaşa destek olmak için elimizden geleni yapıyoruz.”

Share
#

SENDE YORUM YAZ

3+7 = ?

#

ARAKONAK BELEDİYE BAŞKANI DÖNER’DEN YANGIN AÇIKLAMASI” için 1 yorum

  1. Mehmet Agit : diyor ki:

    Yangın evimizin 20 metre yanında oluştu.Eşimin hastane randevu su İçin eve geldiğimde yan komşumuzun çatısından duman ve alevler yükseliyordu.çatı çatır yanarken toplanan insanlar çaresizce izliyordu evimden hortum aldım daha yakın olan komşunun musluğundan yangına müdahale etmek istedim su taziksiz olduğundan işe yaramadı itfaye niye gelmiyor diye sordum itfaiyede su yok dediler SolHan belediyesi den itfaye geldi yangını söndürdükten sonra bizim itfaye yeni geldi.Başkan 8 dakika içinde yangını söndürdük diyor tamamen yalan SolHan belediyesinin hakını görmezden geliyor.Benim yangının yanına gelmem13:35 Solhandan çağrılan itfaiyenin gelmesi 14:55 yangın benden 10 dakika önce başlamış komşular yangının elektrik ten anlamışlar eşyayı dışarı almışlar daha sonra yangının çatıda çıktığı farkedilmiş Başkan Arakonak halkından özür dileyeceğine farklı bahanelerle ihmali örtmeye çalışmıştır.30 dakika yerine 8 dakikada yangının kontrol edildiğini söyleyerek ikinci bir yalan yangınına imza atmıştır.

301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx