logo

08 Haziran 2015

ARINÇ’TAN MUHALEFETE KOALİSYON ÖNERİSİ

ARINÇ

 

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, 2015 Milletvekili Genel Seçimlerinde HDP’nin koçbaşı olarak kullanıldığını belirterek “HDP, AK Parti iktidarını yıkmak AK Parti kalesine girmek için bir koçbaşı gibi kullanılmıştır. Koçbaşı HDP’dir. Bunu kullanalar ise CHP’dir, MHP’dir. Paralele devlet yapısıdır. Ve bazı organlar vardır. Bir koalisyon kurulacaksa çok iyi anlaşan birbirleriyle AK Parti yıkmayı amaçlayan üç parti çok iyi anlaşılıyor.” dedi.

Seçim sonrası değerlendirmesi için Bakanlar Kurulu Başbakan Ahmet Davutoğlu başkanlığında AK Parti Genel Merkezinde toplanıyor. Toplantısı öncesinde Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, gazetecilerin sorularını yanıtlayarak seçim değerlendirmesi yaptı. Arınç, bu seçimde HDP’nin bir proje olarak kullanıldığını söyledi. Arınç, CHP ve MHP’nin başarısız olduğunu ve HDP’nin başarılı olması için yardımcı olduğunu kaydederek “HDP sizin başarınızdır. HDP sizin eserinizdir. Öncelikle koalisyonu siz deneyin. Sonra AK Parti’ye ‘Görev başına gel’ dendiğinde gelir.” ifadesini kullandı.

CHP VE MHP’YE: HDP’Yİ SİZ GEÇİRDİNİZ, KOALİSYON DA KURUN

HDP’nin barajı geçmesini sağlayan partilerin CHP ve MHP olduğunu belirten Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, bu partilerin koalisyon hükümeti kurması gerektiğini söyledi.

AK Parti Genel Merkezine gelişinde konuşan Arınç, “Bütün bu sonuçlar bize seçimlerde HDP’nin başarılı olduğunu gösteriyor. MHP oyunu yüzde 17 bile yapamamıştır. Onlar zaman zaman iktidardan bahsediyordu. CHP başarılı değildir, 25 oyunu 28 bile yapamamıştır. Her iki partinin genel başkanlarının konuşmalarına bakıldığında bu seçimden memnun olduklarını görüyorum, bu bir çelişkidir. Biz iktidarlara alışkınız, bu dönem kısmet olmadı. Dürüst olmamız lazım. Yiğit düştüğü yerden kalkar. Bir koalisyon olacaksa CHP, HDP, MHP hükümet kurabilir. Bahçeli, ’hadi bakalım HDP ile koalisyon kursunlar’ dedi. HDP sizin HDP’niz. HDP, MHP sayesinde başarmıştır. Koalisyonu siz deneyin” dedi.

Yeniden siyasete dönebileceği sinyalini veren Bülent Arınç, Melik Gökçek’le yaşadığı polemikle ilgili konuşmadı.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

1+6 = ?

301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx