logo

07 Ocak 2015

ASLI AYDINTAŞBAŞ’IN GARİP KAR TWEET’İ

Meteoroloji’nin günlerdir yaptığı kar uyarılarının ardından dün akşam İstanbul Valiliği okuların tatil edilmesine karar verdi.

İstanbul’un yüksek kesimlerinde kar yağışı başlarken, hayatı olumsuz etkileyecek şekilde kar yağmaması üzerine valiliğin tatil kararını eleştirenler oldu. Bunlardan biri de Milliyet yazarı Aslı Aydıntaşbaş’tı.

“KAR TATİLİ ANNELER ÇALIŞMASIN DİYE ALINDI”

Aydıntaşbaş, okulların tatil edilmesini ilginç bir şekilde “kadınların çalışmasını istememe”ye bağladı. Milliyet yazarına göre İstanbul’da tatil gerektirecek kadar kar yağmaması çalışan anneler için bir felaket. Ve yine Aydıntaşbaş’a göre hükümet de valilik de annelerin çalışmasını istemediği için tatil gerektirecek kadar kar yağmamasına rağmen okullar tatil edildi(!)

USTA GAZETECİNİN TÜRKÇESİNE DİKKAT

Öte yandan kar tatilini eleştiren Aydıntaşbaş’ın bozuk Türkçesi dikkat çekti. Yılların gazetecisi annelerin çalışmasının istenmemesini anlatmak için “Ama zaten de istenen, annelerin çalışmaması” gibi bir cümle kullandı. Milliyet yazarı burada felaketin(!) durumunu abartarak “ama, zaten ve de” gibi bol bağlaçlı bozuk bir cümle kurarak Türkçeyi katletti.

Kaynak: ensonhaber.com
Share
#

SENDE YORUM YAZ

5+1 = ?

bahis siteleri Betboo giriş