logo

ASP İL MÜDÜRLÜĞÜ AR-GE BİRİMİ, TRT ERZURUM RADYOSUNA KONUK OLDU

 

aspAile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü AR-GE Birimi Sorumlusu İbrahim Mete Kaplan, TRTErzurum Radyosuna konuk olarak, Aile Sosyal Destek Programı (ASDEP) konusunda bilgi verdi.
Aile Sosyal Destek Programı kapsamında 16 sosyal danışmanın Erzurum’da göreve başladığını belirten Kaplan, ‘’ASDEP, aile ve bireylerin sosyal yardım ve sosyal hizmetlere olan ihtiyaçlarının tespiti, ihtiyaca göre sosyal yardım hizmetlerinin planlanması ve uygulanması, gerektiğinde diğer kamu hizmetlerinden yararlanılmasının sağlanması amacıyla sürecin tüm aşamalarında rehberlik ve danışmanlık hizmetlerini de içeren bir programdır’’ dedi.
ASDEP sosyal uzmanlarına kamu kuruluşlarının temsilcileri tarafından eğitimler verildiğini belirten Kaplan, ‘’ASDEP projesi kapsamında göreve başlayan 16 meslek elemanımızın hizmet içi eğitimleri belirlenen takvim içerisinde Erzurum’da faaliyet gösteren tüm kamu kurum ve kuruluşlarının katılımıyla devam etmektedir’’ diye konuştu.
Kaplan, , Aile Sosyal Destek Projesinin sağlık Bakanlığının Aile Hekimliği uygulamasından alınmış bir model proje olduğunu belirterek, hizmeti vatandaşın ayağına götürüleceğini söyledi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

7+4 = ?

bahis siteleri