logo

19 Haziran 2015

ASP İL MÜDÜRÜ ABDULHAKİMOĞULLARI, CUMHURBAŞKANLIĞI İFTAR YEMEĞİNE KATILDI

DSC_0108

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda ilk iftarını şehit yakınları ve gaziler ile birlikte yaptı.

İftar Programına,  Başbakan Ahmet Davutoğlu, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, Bakanlık Yetkilileri, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından seçilen İl Müdürleri katılırken, Aile ve Sosyal Politikalar Erzurum İl Müdürü Sedat Abdulhakimoğulları da programa katılan yöneticiler arasında yer aldı. Programa ayrıca çok sayıda şehit ve gazi yakını katıldı.

 

Cumhurbaşkanlığı basın merkezinden yapılan açıklamada, Cumhurbaşkanı Erdoğan burada yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Şehitlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine sabırlar diliyorum. Gazilerimizden yaşayanlara şifalar, ebediyete intikal etmiş olanlara da Allah’tan rahmet diliyorum. Milletimizin başı sağ olsun ve biliyoruz ki şahadet ne ilk ne sondur, kıyamete dek sürecektir. Ama bizim inancımızda da ulvi yüceler yücesi bir makamdır. Bundan dolayı inanıyorum ki, şehit aileleri tabii ki, hüzünlüdür ama bir diğer taraftan da mutludur; şehit eşi olmak, şehit evladı olmak, şehit annesi, babası olmak herkesin kârı değildir. Bu aynı zamanda inanıyoruz ki, lütf-u ilahidir”

“ŞEHİT VE GAZİLERİMİZ İLE BU VATAN TAÇLANIYOR”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 34 ülkede 78 şehitliği olan bir millet olduğumuza işaret ederek şunları söyledi: “‘Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır / Toprak eğer uğrunda ölen varsa vatandır.’ Eğer vatansak şehitlerimizin sayesinde, vatansak, gazilerimizin sayesinde. Bu zincir, bu halka sürekli olarak devam edecektir ki, bu vatan taçlanarak geleceğe yürümüş olsun. Şehitlerimiz, için ilahi mesaj: ‘Onlara ölü demeyiniz, çünkü onlar diridir. Ama sizler bilemezsiniz.’ Bu mesajı alan bir milletiz.” Konuşmasında, “Şehitler tepesi boş değil, toprağını kahramanlar bekliyor! Yattığı toprak belli, tuttuğu bayrak belli, kim demiş meçhul asker diye?” dizelerine yer veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, tüm şehitlerimizin mekânlarının cennet olması, gazilere uzun ve hayırlı bir ömür dileğini ifade etti.

 

“ŞEHİT VE GAZİLERİMİZ KONUSUNDA HASSASİYETİMİZİ HİÇBİR ZAMAN YİTİRMEDİK”

 

Tüm şehit yakınları ve gazilerimizin, kendileri için yapılan hizmetleri gayet yakından bildiklerini kaydeden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Gerek Başbakanlığım döneminde, gerek şu anda Cumhurbaşkanlığım döneminde ve yine inanıyorum ki şu anda da Hükümetimiz bu konudaki hassasiyetini hiçbir zaman kaybetmemiştir ve kaybetmeyecektir. Bunlar bizim için bir iane değildir, bir lütuf da değildir. Bunlar sadece bizin gecikmeli de olsa yerine getirdiğimiz görevlerimizdir ve bu görevlerimizi yerine getirmekle kalmayıp, bunların aynı zamanda takipçisi olmaya devam edeceğiz. Terörle mücadeledeki şehitlerimizin ailelerinin konumlarını durumlarını biliyoruz. Bunları yakından takip ettik, takip etmeye devam edeceğiz. Ağır maluliyeti olan gazilerimize nasıl yaklaştığımız zaten herkes biliyor. Hele hele Silahlı Kuvvetlerimiz gerek GATA’da gerek kendileriyle ilgili yapılmış olan hastanede her türlü imkânları seferber etmek suretiyle atılması gereken adımları yapılması gerekenleri yapıyoruz, yapmaya da devam edeceğiz” dedi.

 

22 Temmuz 2014 yılından bugüne kadar 11 bin 687 şehit yakını ve gazimizin kamu kurumlarına ataması yapıldığını hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, bunun üzerlerinde bir görev olduğunu vurgulayarak, bu görevi yerine getirmeye devam edeceklerini bildirdi.

 

“BİZİM İNANCIMIZDA ŞEHİTLİK VE GAZİLİK, İKİ GÜZELDEN BİRİ OLARAK KABUL EDİLİR”

 

Konuşmasında Cumhurbaşkanı Erdoğan, şehit yakını ve gazilerimiz için ne yapılsa az olduğunu kaydederek, “Yani biz gereğini yaptık gibi bir iddianın içerisinde de değiliz. Bunu özellikle ifade etmek istiyorum. Bugüne kadar yapılanları ve bundan sonra yapılacak olanları milletimizin ve devletimizin şehitlerimize ve gazilerimize olan bir şükran ifadesi olarak görüyorum” dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bizim inancımızda şehitlik ve gazilik, iki güzelden biri olarak kabul edilir. Bugün burada, iki güzelden birine mazhar olanların yakınları ile diğerine mazhar olanların bizzat kendileriyle birlikte olmaktan büyük memnuniyet duyuyorum” diye konuştu.

 

Konuşmasında Cumhurbaşkanı Erdoğan, dün kaybettiğimiz 9’uncu Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’e Allah’tan rahmet, yakınlarına ve sevenlerine başsağlığı dileğini de bildirdi.

 

“CUMHURBAŞKANI MURSİ’YE VERİLEN İDAM CEZASINI ŞİDDETLE KINIYORUZ”

 

Mısır’ın darbeyle devrilen Cumhurbaşkanı Sayın Mursi’ye verilen idam cezasını şiddetle kınadığını bir kez daha ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu konuda tüm dünyayı harekete geçmeye, bu adaletsizliğe, zulme “dur” demeye çağırdığını belirtti. Mursi’ye karşı bu dönemde, darbecilerin yanında yer alan hiç kimsenin bir daha demokrasi, özgürlük, adalet sözlerini ağzına almaya hakkı olmayacağını vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Biz, bu açık haksızlık ve adaletsizlik karşısında sonuna kadar mazlumların, hakkın ve adaletin yanında yer almayı sürdüreceğiz” dedi.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasını, “Ramazan ayını, bu mübarek günlerin manevi önemine uygun bir şekilde değerlendirmemiz temennisiyle, sizlere sevgilerimi, saygılarımı sunuyorum. Allah’a emanet olun” diyerek tamamladı.

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

1+3 = ?

301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx