logo

Atatürk Üniversitesi engelleri aşıyor

Erzurum Down Sendromu Ve Zihinsel Engelliler Dernek Başkanı Neriman Özbaykal dernek üyeleri ile birlikte Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof.

g

Dr. Ömer Çomaklı’yı ziyaret etti.

 

Rektörlük makamında gerçekleşen ziyarette dernek başkanı Neriman Özbaykal geçtiğimiz günlerde düzenlenen Engelsiz Şenlik ve bu yönde yapılan diğer aktiviteler için Rektör Çomaklı’ya teşekkür etti.

 

Başkan Özbaykal dernek olarak problemlerinden ve bu problemlere yönelik taleplerini gündeme getirdi. Rektör Çomaklı’nın engellilere yönelik göstermiş olduğu hassasiyetin kendilerini oldukça mutlu ettiğini belirten Özbaykal, Atatürk Üniversitesi ile işbirliği içinde yeni projelerde yer almak isteklerini iletti.

 

Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı, STK’lar ile birlikte yapılacak yeni projelerin 3. Nesil hedefleri arasında yer aldığını ve yapılacak her türlü projede destek olacaklarını bildirdi. Rektör Çomaklı: “Engelsiz bir üniversite olma vizyonu; herkesin eşit olanaklara sahip olarak öğrenim gördüğü, çalıştığı ve hizmet aldığı bir üniversite olarak, engellilik alanında yurt içi ve yurt dışındaki farklı disiplin ve sektörlerdeki kuruluşlarla bilimsel işbirlikleri oluşturmak, akademik çalışmalar yapmak ve bu çalışmaları hayata geçirmek” olduğunu belirtti.

 

Ziyaretin sonunda Rektör Çomaklı, konuğu dernek üyesi Down Sendromlu Hasan Kudar’a kol saati ve üniversiteyi simgeleyen çeşitli ürünler hediye etti.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

4+7 = ?

www.backlinktr.biz | 523: Origin is unreachable

Error 523 Ray ID: 53540c140ee959b8 • 2019-11-13 22:05:27 UTC

Origin is unreachable

You

Browser

Working
Vienna

Cloudflare

Working
www.backlinktr.biz

Host

Error

What happened?

The origin web server is not reachable.

What can I do?

If you're a visitor of this website:

Please try again in a few minutes.

If you're the owner of this website:

Check your DNS Settings. A 523 error means that Cloudflare could not reach your host web server. The most common cause is that your DNS settings are incorrect. Please contact your hosting provider to confirm your origin IP and then make sure the correct IP is listed for your A record in your Cloudflare DNS Settings page. Additional troubleshooting information here.