logo

ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ EXPO 2016 ANTALYA’DA

 

ekExpo 2016 Antalya kapsamında, üniversite bahçeleri teması altında ayrılan alanda 3 üniversite bahçesinden birisi olma özelliği taşıyan “Atatürk Üniversitesi Bahçesi” yaklaşık 80 metrekare oluşturuldu.
Atatürk Üniversitesi Rektörlüğü’nün Bilimsel Araştırma Projesi desteği ile finanse edilen projenin uygulaması, Mimarlık ve Tasarım Fakültesi öğretim üyeleri Prof. Dr. HASAN Yılmaz ve Prof. Dr. Yahya Bulut başkanlığında yapılırken, projede 10 kişilik bir akademik kadro görev aldı.
Atatürk Üniversitesi Bahçesi, İstanbul Büyükşehir Belediye Bahçesi karşısında, merkezi bir alanda konumlandırıldı. Bahçe; sergi duvarı, teras, çardak, yeşil alan ve görsel duvarlardan oluşuyor. Bahçenin ön duvar tasarımı Gabion taş duvar olarak yapılırken, özgün bir tasarım ürünü olarak ortaya çıktı.
Üniversitenin değişik etkinliklerinin 6 ay boyunca sergileneceği alanda ilk olarak “Ata Botanik Bahçesi” ve “Doğunun Çiçekleri” isimli 2 sergi açıldı. Açılışın ilk iki günü 70 bin kişinin ziyaret ettiği EXPO 2016 Antalya bünyesinde görsel ve yazılı olarak Atatürk Üniversitesinin tanıtımının yapıldığı bahçe yoğun ilgi görüyor.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

5+1 = ?

bahis siteleri