logo

19 Aralık 2016

ATATÜRK YETİŞTİRME YURDUNDA ANLAMLI BULUŞMA

 

asp

Atatürk Erkek Yetiştirme Yurdunda büyümüş ve şuan çeşitli kamu kuruluşlarında görev yapan gençler yıllar sonra aynı yurtta bir araya geldi.

1985 ile 2000 yılları arasında  Atatürk Erkek Yetiştirme Yurdu’nda kalan kamu çalışanları yeniden bir araya gelerek,  yetiştirme yurdunda kalan çocuklarla anılarını paylaştılar.

Atatürk Yetiştirme Yurdu’nda düzenlenen programa Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Vekili Cemil İlbaş, Atatürk Erkek Yetiştirme Yurdu Müdürü Muhsin Arslan, Müdür Yardımcısı Volkan Ercan, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü Konsolide Yetkilisi Süleyman Tanas ve yetiştirme yurdunda barınan gençler katıldı.

İlbaş, burada yaptığı konuşmada,  yetiştirme yurtlarında büyüyenleri bir araya getirmekten mutluluk duyduklarını belirterek,  yetiştirme yurtlarındaki çocuklara her türlü imkânın sağlandığını ifade etti.

Geçmişte yetiştirme yurtlarında barınan gençlerin birçoğunun iş sahibi olduğunu ve kamuda iştiham edildiğini belirten İlbaş,   yetiştirme yurtlarından başarılarının örnek alınacağı çok sayıda gencin yetiştiğini söyledi.

ÇOCUKLARA HER TÜRLÜ İMKAN SUNULUYOR

Yetiştirme Yurdu’nda kalan çocukların sanatsal, kültürel ve sportif alanlarda yetiştirildiğini belirten İlbaş, ‘’ 1975 yılında kurulan Atatürk Yetiştirme Yurdu’nda yüzlerce genç yetişmiş.  80 li yıllarda yurdumuzda kalan gençlerimizi bugün burada ağırlıyoruz. Dinimizde de sıla-i rahim çok önemli bir kavram.  Gençlerimizi bir araya getirmekten mutluyuz. Şu an yurdumuzda kalan çocuklarımızla deneyimlerini paylaşmalarını sağlamak için böyle bir etkinlik düzenledik.   Bu gibi etkinliklerimiz devam edecek’’ dedi.

Daha önce yetiştirme yurdunda kalan şu an kamu kurumunda çalışan Baki Korkmaz ise yetiştirme yurdunda kalan gençlerin daha mücadeleci olduğunu, buradaki çocuklara her türlü imkanın sağlandığını ifade etti.

Yurt imkânlarının her geçen gün arttığını dile getiren Korkmaz, gençlere üniversite eğitimi görmeleri konusunda önerilerde bulundu.

15 yıl yetişte yurdunda çalıştığını belirten Aile ve Sosyal Politikalar il Konsolide Yetkilisi Süleyman Tanas ise her gencin ayrı bir hikâyesinin olduğunu ifade etti.

Daha önce yetiştirme yurdunda aklan ve Türkiye’nin çeşitli yerlerine dağılan gençlerle sürekli iletişim halinde bulunduklarını belirten Tanas, onlarla bir aile gibi olduklarını, mutluluklarını ve üzüntülerini paylaştıklarını söyledi.

Konuşmaların ardından yetiştirme yurdunda kalan çocuklar, daha önce yetiştirme yurdunda kalan gençlerle sohbet etti.

 

 

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

9+3 = ?

bahis siteleri