logo

Atletler puanlı atletizmde yarıştı

 

3Atletizm İl Temsilcisi Fesih Doğan, yarışlarda başarılı olan atletlerin grup müsabakalarına katılacaklarını söyledi.

 

Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Okul Sporları Şube Müdürlüğü’nün düzenlediği Okullar arası Puanlı Atletizm İl Birinciliği yarışları Atletizm Tartan Pisti’nde başladı. Okullar arası Puanlı Atletizm İl Birinciliği Yarışları’na Erzurum şehir merkezindeki okulların yanı sıra ilçelerden 100’ü aşkın sporcu katıldı. Atletizm İl Temsilcisi Fesih Doğan, Küçükler ve Liseli Gençlerin yarıştığı müsabakalarda koşular, atmalar ve atlamalar gibi branşlarda 100 metre, bin metre, bayalar 800 metre, 4×100 metre yarışı, fırlatma topu ve uzun atlama yarışlarının yapıldığını söyledi. İlk gün küçük kız ve erkeler yarışlarının yapıldığına işaret eden Doğan, ikinci gün ise liseli gençler puanlı atletizm yarışlarının yapılacağını ifade etti.

 

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Atletizm Tartan Pisti’nde yapılan ve nefes kesen yarışlarda sporcular dereceye girmek için yoğun bir mücadele sergiledi. Çok sayıda hakemin görev yaptığı Puanlı Atletizm İl Birinciliği müsabakalarına madalya savaşı yaşandı. Atletizm İl Temsilcisi Fesih Doğan, Erzurum’da yapılan Puanlı Atletizm Grup Yarışları’nda dereceye giren atletlerin grup şampiyonasında mücadele edecek, Erzurum’u temsil edeceklerini vurguladı.

 

Erzurum’da düzenlenen puanlı atletizm il birinciliğinde minik kızlarda birinciliği Antrenörler Ümit Kayan ve Cahit Demir yönetimindeki Karayazı Şehit Onbaşı Ahmet Şükrü Karataş YİBO kazanırken, Tekman Koçyayla ikinci omdu. Ziyaeddin Fahri Fındıkoğlu ise üçüncü sırada yer aldı.

 

Küçük kızlarda birincilik kupasının sahibi Karayazı YİBO olurken, Tekman Cumhuriyet Ortaokulu ikinci, Antrenör Yahya Özkal yönetimindeki Pasinler Alvar Ortaokulu üçüncü oldu.

 

Yarışların ardından Atletizm İl Temsilcisi Fesih Doğan, Tertip Komitesi üyesi Zeyit Palabıyık ile diğer yetkililer atletlere kupalarını ve madalyalarını takdim etti.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

4+1 = ?

301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx