logo

AYDEMİR KENT KONSEYİ’YLE BULUŞTU

AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, Erzurum Kent Konseyi Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Bozkurt ve Yönetim Kurulu üyeleriyle, il sosyo ekonomik performansını sorguladı, Yeni Türkiye doğrultusu ve 2023 sürecinde öncelikler konusunda istişarede bulundu.
NİYETİMİZ DE HAYIR, AKİBETİMİZ DE HAYIR OLSUN
Kent Konseyi üyeleriyle kahvaltıda buluşan Milletvekili Aydemir, görüşme sonrası yaptığı değerlendirmede, halkın hissiyat, beklenti ve sorunlarını tespit, ortak akılı kullanarak istişare kültüründe buluşma noktasında Kent Konseyi’nin önemli bir işlevi yerine getirdiğine işaret etti. Aydemir, ‘Biz hep üretim diyoruz. İş’te, fikirde üretim. Kalkınmanın yolu bu. Erzurum adına beyin fırtınası estirmek. Herkes ve herkesimin düşüncesini paylaşmak. Sonra da ortak bir yol haritası oluşturarak aynı niyet ve amaçta kavuşmak. Sorun tekrarı yaparak, hayal kırıklarını güçlendirmek, hüsran edebiyatına takılarak kalkınma enerjisini yok etmek bizim üslubumuz değildir. Anlayışımız, Niyet hayır, Akibet hayır’ anlayışıdır. “ dedi.
ÇÖZÜM ODAKLI YAKLAŞIM
Erzurum’a değgin tüm meselelere çözüm odaklı bir yaklaşım sergilediklerini, bunun, temsilcisi olduğu AK Dava’nın gereği bulunduğunu hatırlatan Milletvekili Aydemir, ‘Çözmek kelimesinin bizde iki karşılığı var. Biri ayrıştırmak, diğeri ise gidermek, müşkil halletmek. Negatif enerji oluşturarak bizi bir arada tutan manayı ve gücü çözmek isteyenlere karşı, biz sorunları, problemleri zamanında ve yerinde çözüme kavuşturan bir siyaseti ve eğilimi yani ikinci manayı temsil ediyoruz. İnanıyoruz ki, mukaddeslerden beslenmiş dimağı; gelişme, kalkınma ve büyümeyi temsil eden bir Kızıl Elması olan Erzurum, asgari müşterekte olduğu gibi azami müşterekte de aynı hassasiyetleri sergilemeyi sürdürecektir. Kent Konseyimiz bu müştereklerin odak noktalarındandır.’ diye konuştu.
Milletvekili Aydemir Erzurum’un sosyal ve ekonomik durum ve konumunu istişare ettikleri Kent Konseyi buluşmalarını periyodik biçimde sürdüreceklerini açıkladı.

KENT KONSEYİ (İHA/ERZURUM-İHA)

KENT KONSEYİ (İHA/ERZURUM-İHA)

Share
#

SENDE YORUM YAZ

2+7 = ?

bahis siteleri