logo

23 Nisan 2015

AYDEMİR : OLTU ERZURUMUN SİNERJİSİ

AYDEMİR: ‘OLTU ERZURUM’UN SİNERJİSİ’

AK Parti Milletvekili adayı İbrahim Aydemir, “Oltu AK Parti iktidarları dönemindeki sosyo ekonomik performansıyla, ilçelerimiz için rol model’dir” dedi.
Seçim çalışmaları dolayısıyla Oltu ilçesini ziyaret eden İbrahim Aydemir AK Parti ilçe Başkanı Ahmet Efdal Gülcü, yönetim kurulu üyeleri ve partililerce coşkuyla karşılandı. İlçe yönetim kurulu ile istişare eden Aydemir, Oltu esnafını ziyaret etti, hastane ziyaretinde bulunarak, şifa dileklerini paylaştı.
ERZURUM İRFANININ İFADESİ
İlçe Teşkilatı üyelerine seslenen Aydemir, “Oltu, Erzurum irfanının temsil eden müstesna bir ilçe. Erzurum’un sosyal ve ekonomik vizyonunda yüzakı bir adres. Erzurum’un dinamik yüzü.. Tarihi duruşu, seçkin beşeri sermayesi, il ekonomisine yön veren ekonomik örgüsü ile özel bir ilçe..Kıpçaklardan Osmanlı’ya bütün ruhumuzu saran ve milli karakterimizi oluşturan bir mübarek kaynak. Başka bir anlatımla Erzurum ufuk ve sinerjisinin zirve yaptığı bir elit mekan Oltu” ifadelerini kullandı.
ALALAR İLÇESİ
Konuşmasında Oltu irfanına vurgu yapan Aydemir, İçişleri eski Bakanı Efkan Ala’yı örnek göstererek, “Mazisinde, ülke, bölge ve il tarihine yön veren şahsiyetleri yetiştiren, bir değerler kaynağı. Siyasette Dadaşça duruşun timsali olan Efkan Ala’lar’ın yurdu. Tarihi vizyon ve misyonuyla Dadaşça vurgunun en yüksek perdeden ifade ve güç bulduğu bir kutlu otağ Oltu.” dedi.
ORTAK AKLIN ADRESİ
Oltu’nun göç vermeyen 7 ilçeden biri olduğunu hatırlatan Aydemir, ilçenin gıpta edici bir kalkınma ve gelişme performansı sergilediğine işaret ederek, “Burada gururla bir tespiti paylaşmak isterim. Oltu, beşeri değerlerinin özel yaklaşım ve zihniyetiyle, Erzurum’da göç vermeyen, ekonomik ve sosyal potansiyeli ile yüksek değerler oluşturan bir ilçemiz. Bu veçhesiyle bir gurur kaynağı bizim için. Bu mübarek şehrin tüm diğer ilçeleri için bir rol model. Erzurum’un kalkınma ve gelişmesinde müstesna bir örnek.” diye konuştu.
EĞİTİM İLÇESİ
Oltu’nun Yüksek Öğretim kurumlarıyla bir Eğitim ilçesi durumunda bulunduğunu ifade eden Aydemir, “Halen eğitim ve öğretim faaliyetinin yürütüldüğü Meslek Yüksekokulu, Yer Bilimleri Fakültesi ve kurulma aşamasındaki Sosyal Bilimler Fakültesiyle Oltu bir Eğitim ilçesi aynı zamanda. Erzurum’un orta ve lise dengi eğitiminde olduğu gibi yüksek öğretimde de gurur kaynağı olan Oltu, ilçeler bazında sosyal ve ekonomik performans yüksekliği bakımından da Türkiye’nin ilgi ve dikkatini çeken bir ilçe.
32 bine yaklaşan nüfusu, eğitim vizyonu, ekonomik kuruluşları ile yalnız Erzurum için değil, Doğu Anadolu Bölgesi için de bir iftihar adresi.” dedi.
OLTU ÖZEL MANA TAŞIYAN BİR İLÇE
İlçenin eğtim, tarım, turizm ve sanayi alt yapısıyla yalnız Erzurum için değil, bölgede de örnek bir model olduğunun altını çizen Aydemir, “Tarım, Eğitim, Turizm sektörlerinin Erzurum il ekonomisine sağladığı katma değeri yinelemeyeceğim. Ancak, Oltu’nun özel konum ve duruşuyla, il ve bölge için ifade ettiği özel manayı gurur ile paylaştığımı kaydetmek isterim. Oltu yalnız taşı, cağ kebabı ile değil, Oltu insan kaynakları, sosyal vizyonu ile bugün Türkiye gündemindedir. Eski içişleri bakanımız olan ve partimizin milletvekili adayı bulunan Efkan Ala, siyasi terbiye, zeka ve feraseti, öngörüleri ve icraatleri, engin ufkuyla yalnız bizim değil ülkemizin de siyaset alanında bir gurur abidesi olmuştur. Erzurum için vizyoner insanlar yetiştiren Oltu, AK Parti dönemlerinde aldığı yatırımlarla, Türkiye ilçeler sıralamasında ilk ona girmeye hazır hale gelmiştir. Oltu organize Sanayi Bölgesi tamamlandığında, ülkede OSB’si bulunan 22 ilçe arasına girecektir.” diye konuştu.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

8+9 = ?

bahis siteleri