logo

06 Nisan 2016

Azerbaycan Tiyatro Ekibi Erzurum Kongresi’ni Canlandırdı

 

azerbaycan-tiyatro-ekibi-erzurum-kongresi-ni-8332114_x_8977_o

Aydınlar ocağı Iğdır şubesi ve Kars Azerbaycan Konsolosluğu tarafından getirilenAzerbaycan İrevan Dram Tiyatrosu, Atatürk’ün Erzurum Kongresi’ni anlatan, “Cumhuriyet’in İlk Sedası” konulu tiyatro oyununu sergiledi.

 

Kültür sarayında sergilenen oyuna Iğdır valisi Davut Haner, Garnizon Komutanı piyadeKur. Alb. Ekrem Küçükberber Jandarma Alay komutanı Mustafa Ulus, Emniyet Müdürü Yüksel Babal , Azerbaycan Kars Başkonsolosluğu Iğdır Temsilcisi Fariz Caferov, TADDEF Genel Başkan yardımcısı Serdar Ünsal, Kültür ve Turizim müdürü Osman Engindeniz. TADIğdır şubesi başkan yardımcıları Erhan Yaycılı, Tan Demirkaya, MHP Merkez ilçe başkanı Yaşar Çeçen, Kafkas Çeçen derneği başkanı Muharrem Çeçen , Ülkü Ocakları başkanı Arif Gürel ve vatandaşlar katıldı.

 

 

İrevan Devlet Tiyatrosu Başkanı İftixar Piriyev, Iğdır Valisi Davut Haner ve Aydınlar OcağıIğdır şube Başkanı Murat Sürmeliye plaket verdi. Aydınlar Ocağı Iğdır şube Başkanı Murat Sürmelide Kültürel çalışmaları nedeniyle Araştırmacı yazarlar Nizamettin Onk ve Ziya Zakir Acar’a bir plaket taktim etti.

 

Ardından Atatürk’ün Erzurum Kongresi’ni anlatan, “Cumhuriyet’in İlk Sedası” konulu tiyatro oyunu sahnelendi.

 

Vatandaşlar tarafından büyük bir ilgiyle izlenen tiyatro oyunu, izleyiciler tarafından ayakta alkışlandı. İzleyiciler, Çok güzel bir oyundu zevkle izledik Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşuErzurum kongresi çok güzel bir şekilde anlatıldı” dediler

Share
#

SENDE YORUM YAZ

5+2 = ?

bahis siteleri