logo

AZİZİYE DEPOLAMASI İLE ERZURUM TURİZMİ CANLANACAK

 

azzDSİ 8. Bölge Müdürlüğü artık alışılmışın dışına çıkarak, bölgenin çehresini değiştirecek ve turizmin canlanmasını sağlayacak olan yatırımlara katkıda bulunuyor.
Erzurum ili Aziziye ilçesi Dadaşkent Yolu 5. km yapımı planlanan Bilim, Kültür, Doğa, Tarih veeğitim Parkı işi kapsamında bulunan Aziziye Depolaması (Göleti) projesini Orman ve Su İşleri Bakanı Prf. Dr. Veysel Eroğlun’un talimatları ile hayata geçirmeye hazırlanıyor. 18.05.2016 tarihinde ihale edilecek Rekreasyon ve depolama amaçlı yapılacak olan bu büyük projenin içerisinde yer alan Aziziye Depolaması, hem inşasında hem de hizmete alınmasında yöre halkı için iş imkanı oluşturması konusunda önemli bir değere sahip olacaktır. Söz konusu proje ile Erzurum ili modern bir tesise kavuşacak olup, kentin tarihi ve turistik tesisleri arasında yerini alarak, ülke ekonomisine ve Erzurum turizmine katkı sağlaması konularında birçok yeniliği de beraberinde getirecek.
İnşaa edilecek olan; Aziziye Depolamasının Maksimum Göl Alanı 85 000 m2 ve Maksimum Göl Uzunluğu ise 1 115.00 m olacaktır. 670 dönümlük bir alana yayılacak projenin hizmete alınması ile Erzurum’un yeni bir yüzü olması hedeflenmekte.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

2+8 = ?

bahis siteleri