logo

AZİZİYE KOLEJİ’NDEN BÜYÜK BAŞARI

SONY DSC

Aziziye Koleji 22.Bilim Olimpiyatlarında Bölgesel başarılara imza atarak sezonu kapattı. Kimya ve Matematik alanında olimpiyatlara hazırlanan öğrenciler 1.lik ve 3 lük aldı.

Matematik alanında Ahmet Arif Yazıcılar Bölge 1.si olurken ,Tayyip YILDIZ Bölge 3.sü oldu. Kimya alanında Ebubekir KUPE Bölge 1.si olurken ,Reyhan BALKAYA bölge3.sü oldu.

9 ve 10.sınıflarda TÜBİTAK kimya olimpiyatları için Ömer BULUT hocamızla çalıştım. 40 gün boyunca saat 10.00 kadar süren kamplarda lise kimyası ve üniversite kimyasının bazı konularını öğrendik. Hocamız bütün fedakârlığıyla bizlere yardımcı oldu. Gerçek bir bilim insanı olma yolunda bu benim için ilk adımdı Ömer BULUT hocamıza ve emeği geçen herkese teşekkür ediyor, bu tip çalışmaların teşvik edilmesini son derece olumlu buluyorum.

 

Reyhan BALKAYA

 

Bilim, benim için ülkeme ve milletime hizmet etmek için bir araçtı. Matematik olimpiyatlarına hazırlanırken de okulumu ulusal platformda temsil etmek, öğretmenlerinin ve okulumun bana gösterdikleri fedakârlıklara bir nebze olsun layık olmaktan başka bir amacım yoktu.Büyük başarılar elde edemedim fakat ulvi bir amaç için çalıştığım ve görevimi yerine getirme yolunda emek harcadığımdan dolayı mutluyum,öğretmenlerimin ve okulumun benim üstümdeki haklarını asla ödeyemem. Bütün öğretmenlerime ve okuluma bana güvendikleri için teşekkür ediyorum.

Muhammet Tayyib YILDIZ

 

Çalışmalarımızın meyvesini bugün almış bulunmaktayız. 6 yıl önce başladığımız bu tatlı yolculukta öğretmenlerimizin ve ailemizin verdiği destekle bugünlere geldik. Yıldığımız durumlarda, bıraktığımız anlarda öğretmenlerimizin tavsiyeleriyle, destekleriyle çalışmayı bırakmadan hergün üzerine katarak bugünlere vardık. Okulumuzun maddi ve manevi olarak verdiği destek çalışmamız için oluşturduğu ortamlar ve imkânların başarımızdaki yeri yadsınamaz. Başta öğretmenlerim, okulum, arkadaşlarım ve aileme olmak üzere emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum.

Ahmet Arif YAZICILAR

Olimpiyat çalışması hem hocalarımız hem de bizim için zorlu ve uzun bir süreçti. Hocalarımız da en az bizim kadar çaba sarf etti. Ama bunun neticesi tabi ki güzel oldu. İleride inşallah bu doğrultuda kimya alanında önemli çalışmalar yapmak istiyorum. Başarımdan dolayı mutluyum. Bu konuda okulumun ve öğretmenlerimin hakkını asla ödeyemem. Bütün öğretmenlerime ve okuluma bana güvendikleri ve bana emek verdikleri için çok teşekkür ediyorum.

Ebubekir KÜPE

Share
#

SENDE YORUM YAZ

4+3 = ?

bahis siteleri Betboo giriş