logo

18 Mart 2017

Bakan Akdağ MHP Erzurum İl Başkanlığını ziyaret etti

1974918

 

Dr. Recep Akdağ, Ak Parti İl Başkanı Mehmet Emin Öz, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen ve Ak Parti Erzurum İl Başkanlığı Yönetimi Milliyetçi Hareket Partisi Erzurum İl Başkanı Naim Karataş’ı ziyaret etti.

 

RECEP AKDAĞ; “ERZURUM’DAN REKOR SAYIDA EVET BEKLİYORUM!”

 

Dr. Recep Akdağ, basın toplantısı sonrası Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen ve AK Parti İl Başkanı Mehmet Emin Öz ile birlikte MHP İl Başkanlığı’nı ziyaret etti. İl Başkanı Naim Karataş’a çiçek veren Akdağ, referandum çalışmalarında başarı diledi. MHP İl Başkanı Naim Karataş da Bakan Akdağ’a ziyareti anısına Oltu taşı tespih hediye etti. Akdağ, MHP İl Başkanlığına yaptığı ziyarette, ”16 Nisan’da ki referandum, AK Parti ve MHP’nin ortak uzlaşma metnidir. AK Parti ve MHP iki ayrı partidir ama bu iki ayrı partide ‘bayrak, millet ve devlet’ söz konusu olunca, duruş bellidir. Sayın Genel Başkanımızın defaten söylediği gibi, ‘Önce Ülkem ve Milletim, Sonra Partim ve Ben’. Bizler bu şiarla hareket ederiz” dedi.

 

NAİM KARATAŞ; “ÇANAKKALE DESTANI, BİR MİLLETİN ŞAHLANIŞ DESTANIDIR”

 

Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Naim Karataş, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

 

Karataş mesajında; “Çanakkale destanı, bir milletin bütün dünyaya karşı onurunu, şerefini, namusunu ve bağımsızlığını kanının en son damlasına kadar nasıl koruduğunu gösteren emsalsiz bir şahlanış destanıdır. Tarihimizde unutulmaz iz bırakan 250 bini aşkın şehidimizin ve yüz binlerce gazimizin bizlere armağan ettiği bir destanın; Çanakkale zaferinin 98. yıldönümünü büyük bir gururla kutluyoruz. Çanakkale Zaferi, vatan topraklarımıza göz diken ve işgale kalkışan devletlere bunun hiçbir zaman gerçekleşemeyeceğini göstermiş ve Kurtuluş Savaşımızın kazanılmasına zemin hazırlayarak çökmek üzere olan bir İmparatorluğun küllerinden yeni bir devletin doğacağı müjdesini vermiştir. ’Ya istiklal ya ölüm’ diyen bir millet sadece tarihe altın harflerle yazılan bir zafer elde etmekle kalmamış bu zaferle birlikte geleceğini de kazanmıştır. Çanakkale Zaferi, Türk Milleti’nin tarihin hiçbir aşamasında bağımsızlık ve özgürlüğünden ödün vermeyeceğini bütün dünyaya göstermiş ve kendisine vurulmak istenen esaret zincirlerini parçalayıp atmıştır. Çanakkale Zaferimizin 98. yıldönümü dolayısıyla bizlere bu vatanı emanet eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, şehitlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyor, gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor, hepimizin bu onurlu gününü kutluyorum” dedi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

3+10 = ?

301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx