logo

05 Kasım 2016

Bakan Akdağ ve Ağbal Erzurum’da Cazibe Merkezi’nin açılışını yaptı

 

1826763

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Maliye Bakanı Naci Ağbal ve Kalkınma Bakan Yardımcısı Yusuf Coşkun ile Erzurum’da Cazibe Merkezi’nin açılışını yaptı.
Erzurum’daki Erzincan, Bayburt, Gümüşhane illerini kapsayan Cazibe Merkezi programları kapsamında Erzurum’a gelen Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Maliye Bakanı Naci Ağbal ve Kalkınma Bakan Yardımcısı Yusuf Coşkun, Kalkınma Bakanlığı bünyesinde oluşturulan Cumhuriyet Caddesindeki Cazibe Merkezi İrtibat Bürosunun açılışını yaptı.
Açılışta konuşan Erzurum Valisi Seyfettin Azizoğlu, irtibat bürosunun önemine değinerek, “Bu büroyla dört ilimize yatırımcıların gelmesini, onlara bu bürodan her türlü teknik ve bilimsel destek verilmesi hususunda dört il valisinin de katkısıyla ofis oluşturduk. İnşallah amaca uygun hizmet ederek, bölgemize yatırım yapmak isteyenlere destek verecektir” dedi.
Kalkınma Bakanı Yardımcısı Yusuf Coşkun, yatırımcılar için açılan merkezin önemli olduğunu söyleyerek, “Bu program kapsamında bölgemiz inşallah şahlanacak. Bizler de Kalkınma Bakanlığı olarak yatırımcılarımıza her türlü desteği sunmada hiçbir eksiklik göstermeyeceğiz. Bu bölgede çok sayıda yatırımcının bu ülkeye hizmet etme imkanı olacak” diye konuştu.
Cazibe merkezlerinin büyük fırsat sunacağını belirten Sağlık Bakanı Recep Akdağ, “Cazibe merkeziyle şehirlerin ve bölgenin kalkınması yolunda bizler ne yapabiliriz konuşmak için bir araya geldik. Bu illerimizin kalkınması için önümüzde büyük bir fırsat var. Bugün açılışını yaptığımız cazibe merkeziyle dört ilimize yatırımlar gelsin, istihdam olsun, göç olmasın, kalkınma olsun ve burada insanlarımıza hizmet edelim istiyoruz” şeklinde konuştu.
Cazibe merkezleri programı kapsamında 23 il için tarihi fırsat olacağını ifade eden Maliye Bakanı Naci Ağbal, “Kalkınma ve cazibe merkezleri programının bir devamı olarak burada irtibat bürosunu açıyoruz. Dört ilde yatırım yapacak yatırımcılar için burası gerçekten bir bilgi alma ve kolaylık merkezi haline gelecek. Cazibe merkezleri programımız 23 il ilimiz için büyük tarihi fırsatlar sunacak” dedi.
Konuşmaların ardından protokol, irtibat bürosunun açılışını yaptıktan sonra Büyükşehir Belediyesi tarafından restore edilen Lala Mustafa Paşa Çeşmesi’nin de açılışını gerçekleştirdi.

 

 

Nef Bahçelievler Yakında!
Nef Bahçelievler Yakında!
Bahçelievler’in en yeşil projesi Nef Bahçelievler çok yakında satışta.
Nef Bahçelievler Yakında!
Bahçelievler’in en yeşil projesi Nef Bahçelievler çok yakında satışta.
Başvuru Formu
BES’te Kazançlı Çıkın!

Share
#

SENDE YORUM YAZ

1+5 = ?

bahis siteleri