logo

30 Kasım 2014

BAKAN ALA “İL VALİLERİ BÖLGE TOPLANTISI’NA KATILDI

119116_efkan-ala_1 (1)

İçişleri Bakanı Efkan Ala, bölge il valilerinin katılımıyla gerçekleştirilen bölge toplantısına katıldı.

Ala, Erzurum Polisevi’nde düzenlenen ve beş saat süren “İl Valileri Bölge Toplantısı”nın ardından yaptığı açıklamada, partisinin olağan il kongresi için Erzurum’da bulunduğunu söyledi.

Bugün de Erzurum ve sınır illerin valileri, alay komutanları, emniyet müdürleriyle bir araya gelerek genel bir değerlendirme toplantısı yaptıklarını anlatan Ala, “Ülkemizin güvenliği, vatandaşımızın can ve mal ehemmiyeti bakımından performansımızı daha da ileriye götürmek için aldığımız tedbirleri, çalışmalarımızı, alacağımız tedbirleri, verdiğimiz güvenlik hizmetinin kalitesini değerlendirdik. Daha da ileriye götürmek için neler yapabiliriz, onun çalışmasını yaptık” diye konuştu.Ala, şunları kaydetti: “Tabii önümüz kış ayları. Kış aylarında hem güvenlik güçlerimizin performansını daha artıracak hem de vatandaşlarımızın aldığı güvenlik hizmetinin kalitesini artıracak neler yapılabilir, bunların çalışmasını yürüttük. Şimdiye kadar yapılanların da değerlendirmelerini yaptık. Toplantımızı bugün sonuçlandırdık.”

Bakan Ala, açıklamasının ardından, Emniyet Genel Müdürü Celalettin Lekesiz, Erzurum Valisi Ahmet Altıparmak, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen ve bölge valileriyle Cumhuriyet Caddesi’nde esnaf ziyaretinde bulundu.İş yerlerini ziyaret ederek, esnafın istek ve sorunlarını dinleyen Ala, bir tatlıcıda oturarak, beraberindekilerle çay içti.Kar yağışı altında cadde boyunca vatandaşla sohbet eden Ala, İbrahim Paşa Mahallesi’ndeki Ulu Cami’ye yürüdü. Ala, kestane satan bir esnafla sohbet ederek, pişirdiği kestanelerin satın aldı.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

6+10 = ?

301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx