logo

07 Eylül 2015

BAKAN ALTINOK DİYARBAKIR`DA ŞEHİT DÜŞEN 2 POLİS İÇİN BAŞSAĞLIĞI MESAJI VERDİ

 

BAŞSAĞİçişleri Bakanı Selami Altınok, Diyarbakır’ın Sur ilçesinde terör örgütü PKK’nın gençlik yapılanması YDG-H üyelerinin açtığı hendekleri kapatmak için operasyon yapan polise yönelik roketli saldırıda şehit düşen iki özel harekat polisi için başsağlığı diledi. Bakan Altınok, “Bu sürecin en zor anlarıdır şehit verdiğimiz anlar. Ama bu vatan da, vatan olduğu andan beri şehit kanlarıyla sulandı” dedi.
Memleketi Erzurum’da incelemelerde bulunan İçişleri Bakanı Selami Altınok, Jandarma Bölge Komutanlığı, Erzurum Emniyet Müdürlüğü ve Büyükşehir Belediyesini ziyaret etti. Belediye Başkanı Mehmet Sekmen’den brifing alan Bakan Altınok, Diyarbakır’da şehit düşen iki polis için başsağlığı diledi.
“Terörle mücadeleyi son terörist silahını bırakıp teslim olana kadar sürdüreceğiz.” diyen Bakan Altınok, şöyle konuştu:
“Şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Yüreğimiz yanıyor. Onların ailelerine, milletimize başsağlığı diliyorum. Terörle mücadeleyi ne şartta olursa olsun sonuna kadar hukuk kuralları içerisinde, teröristle vatandaşımızı ayırarak, onların devletin otoritesini tanıyacakları noktaya kadar mücadeleyi sürdürmeye gayret ediyoruz. Kolay bir olay değildir bir taraftan vatandaşımızı bu olayların dışında tutmaya gayret ediyoruz, vatandaşımızın zarar görmemesi için özel gayret gösteriyoruz bir taraftan da terörle mücadele ediyoruz ve bunu demokratik hukuk kuralları içerisinde yapıyoruz. Güvenlik kuvvetlerimiz, polisimiz, jandarmamız TSK mensuplarımızın can sipahine şeklinde 24 saat bu mücadeleyi yapıyor. Memleketin bağımsızlığını, birliğini, dirliğini muhafaza etmek birinci görevimiz. Bu bütün milletimizin görevi 78 milyonun görevi. Buna karşı kim eline silah alıp ta devlete yöneltirse bunun karşılığını öyle veya böyle bir şekilde ödeyecek. Şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Bu sürecin en zor anlardır şehit verdiğimiz anlar. Ama bu vatanda vatan olduğu andan beri şehit kanlarıyla sulandı. Anadolu coğrafyası vatan oldurmak çokta kolay olmadı. Bunun mücadelesini hep verdik vermeye de devam edeceğiz. Emniyet teşkilatının o mübarek insanlarına Allah’tan rahmet diliyorum. Diğer kardeşlerimin alınlarından öpüyorum. Allah sabır versin.”
Bakan Selami Altınok, Büyükşehir Belediyesi ziyaretinin ardından temaslarda bulunmak üzere helikopterle Ağrı’ya hareket etti.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

3+10 = ?

bahis siteleri